Оставката на Заев од премиер зависи од преговорите со Алтернатива и Бугарија
Оставката на Заев од премиер зависи од преговорите со Алтернатива и Бугарија
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа

Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг

Благодарам на активистите на движењето БЕСА и на граѓаните, за првпат одиме со оваа победа, без оглед на политичката припадност, очекуваме во вториот круг сите граѓани да застанат позади мене бидејќи за четри години Тетово ќе биде град каков што сакаме да биде , рече лидерот на свижењето БЕСА, Билал Касами.

– Еднаш засекогаш да ги затвориме темите како што е водата, чистотата, да зборуваме за иднината а не за минатиот век. Ние засега имаме коалиција со народот и нашата коалиција ќе биде само со народот, рече Касами одговарајќи на новинарско прашање дали планираат колаиција со некоја од партиите.

Генералниот секретар на Движењето БЕСА, Арјанит Хоџа и претходно објави победа на Билал Касами за градоначалник на Тетово.

Претходно, на прес-конференција, Движењето БЕСА соопшти дека имаат сигурна предност во повеќе општини. Според партиските информации, БЕСА победува во Бродец, Порој, Лисец, Безовце и Џепчиште.
Хоџа најави дека кандидатот на БЕСА ќе се бори за победа во вториот круг во Теарце.

loading...

GoGoAnime: So, I Can't Play H? anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogo anime tv

Super Dimensional Cavalry Southern Cross (https://animekisa.in/m/0dG7) Episode 23

JX3: Chivalrous Hero Shen Jianxin II Season 2 Episode 3

Takegami: Guardian of Darkness Episode 3

Wan Jie Qi Yuan (https://animefreak.ws/m/g5Av) Episode 40