(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

Битиќи: 34 дејности ќе работат и во недела, но ќе исплаќаат поголема дневница и ќе даваат слободен ден

Фатмир Битиќи, вицепремиерот за економски прашања, во синоќешното гостување во „Дневник“ на Сител рече дека 34 дејности ќе можат да работат и в недела според драфт-верзијата на Законот за работни односи кој се очекува Владата да го испрати во Собранието

“Недела ќе биде неработен ден, а оние што ќе работат тој ден ќе бидат соодветно платени и ќе добијат слободен ден, пред крај е конечното законско решение и исклучок ќе бидат 34 дејности кои ќе работат и во недела“, рече Битиќи, коментирајќи го предлог-законот кој Владата го најави уште во својата изборна програма.

Она за што се уште се разговара е дали слободниот ден ќе треба да биде искористен веднаш во наредната работна недела или до крајот на следната.

И Сојузот на синдикати на Македонија потврди дека ќе има зголемена дневница и слободен ден за работа во денот недела.

loading...

Lupin the IIIrd: Chikemuri no Ishikawa Goemon Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Wagnaria!!3 twistmoe Episode 13 english anime

ANIMEFLIX: Legend of Exorcism anime episode 13 online free at https://animeflix.nl animeflix attack on titan

Kanokon: The Girl Who Cried Fox Episode 12

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/kissanime-contact-gmail-c.html

Startupmatcher: https://startupmatcher.com/p/animefreak