БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
ДРУЖЕ ШИЛЕГОВ, ГОРД СУМ НА ТЕБЕ, ПОКАЖА СРЦЕ И МУДА, МАШКИ ИЗДРЖА СО ЖЕСТОКО ТЕМПО, ТЕ НАПАЃАА ЗДРУЖЕНО ГРУЕВЦИ ФАШИСТИ КАРИЕРИСТИ И ОСТАЛА БАГРА
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
Заев од Куманово: Максо ќе биде максимално поразен, Куманово бил и ќе биде СДСМ
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) Кондовски во видео обраќање до битолчани: Битола ќе ја воздигнеме во модерен град во кој е задоволство да се живее
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Пред да настапи молкот и да дојде изборниот ден размислете и направете споредба, поставете си ги сами овие прашања
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) ОВА САМО СДСМ ГО МОЖЕ: ВРНЕ ИСТУРА, ЕЧИ БЕЛА ЧАО, ПЕЈАТ НАД 10 000 КУМАНОВЦИ!
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
(ВИДЕО) КРАТОВО БЕЗ КАЛ: БОЈКОВСКИ ПЛАНИРА СТАВАЊЕ АСФАЛТ ВО КРАТОВО ВО КОЛИЧИНИ КАКО ШТО НЕ БИЛО СТАВЕНО ИЗМИНАТИТЕ 30 ГОДИНИ
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО
БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

Битиќи: Парите на граѓаните не ги трошиме на барок, туку вложуваме во училишта, градинки, патишта и здравствени установи

Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи во рамки на караванот “Најдоброто за нашата општина” го посети Гостивар каде што заедно со жителите на централното градско подрачје одржаа конструктивна маалска средба.

Низ отворена дебата со присутните гостиварчани потпретседателот најпрво продискутира за досегашните активности и реализација на СДСМ опфаќајќи ги проектите од локално и централно ниво.

“Во изминатите четири години СДСМ направи многу, постави високи стандарди на одговорно, чесно и транспарентно водење како на централните институции така и на општините. Ги трансформиравме работите на подобро. Поставивме пример на одговорно, домаќинско и отчетно управување со јавните финансии, парите на граѓаните денеска не ги трошиме на барок, на споменици и палми, туку вложуваме во училишта, градинки, патишта, здравствени установи и социјални згради. Сето она што значи унапредување на квалитетот на живот на граѓаните. За само 4 години бележиме раст на минималната и просечната плата за повеќе од 6.000 денари. Платите растат и во здравството, во образованието, во детската и социјалната заштита, во одбрана и полиција. Како Влада обезбедивме над 700 милиони евра поддршка и помош на стопанството кое се соочи со предизвиците што ги донесе коронакризата.”- заклучи Битиќи

Како што вели тој само за споредба, за 10 години Владата на ВМРО-ДПМНЕ изградила 45 градинки, а Владата предводена од СДСМ само за 4 години изградила 59, со што се зголемение капацитетите за згрижување на децата за дури 130%.

-Тука мислам и на новата детска градинка со капацитет од 90 деца која ја добива Гостивар и нов инвентар за другите три градинки. Верувам дека ова ќе бидат последните средби на кои ќе говориме за вложувања во водоводи и канализации бидејќи тие се елементарна потреба на граѓаните и затоа во Гостивар вложуваме над 770,000.00 евра за нова водоводна мрежа и над 860.000.000,00 денари за изградба на гасоводната линија Гостивар – Кичево. Преку ТАВ програмата обезбедивме средства за реконструкција на болницата во Гостивар. И токму на ова мислиме кога зборуваме за најдоброто, ова е најдоброто кое мораме да го имаме на ум и е постигнато за само четири години од кои една година бевме во светска пандемија на коронавирусот”- истакна потпретседателот Битиќи на средбата.

СДСМ работи и ќе продолжи да работи заедно со граѓаните на секој град на секоја општина, на секое населено место, на граѓаните од секоја етничка заедница. За СДСМ секој е подеднакво важен, граѓаните тоа го знаат и затоа заедно со нив СДСМ го очекува сигурна победа на предстојните избори, се наведува во партиското соопштение.

loading...

Watch anime online for free at AnimeFreak one piece animefreak

GATE 2nd Season Episode 12

AnimeFLV: Big Windup! (Dub) anime episode 25 online free at https://animeflv.uk anime stream

AnimeTV: Nyan Koi! (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc hunter x hunter anime tv

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/gogoanimelol/

Player: https://player.me/gogoanimebe/about