Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА

БИТИЌИ: СРЕДБАТА СО МАЈК ПОМПЕО ВО СОЛУН БЕШЕ ЗА ЦЕЛ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВЕЌЕ ДА НЕ ЗАВИСИ ОД СКАПИОТ РУСКИ ГАС

– Во Солун со помош на секретарот Мајк Помпео се разговараше на тема енергетика односно како Северна Македонија да не зависи од скапиот руски гас, па така ќе направиме интерконетор за гасовод со Грција а и ќе учествуваме во проектот Александрополис кој ќе биде док за течен гас каде танкери со течен гас од цел свет ќе се истовараат и ќе дадат ефтин гас за Грција и Северна Македонија. Тоа ќе ги направи економиите на Грција и Северна Македонија многу конкурентни во светски рамки затоа што ефтиниот енергенс е многу важен чинител за секој продукт кој го извезувме.

Вице премиерот Фатмир Битиќи на денешниот прес по повот 4-от пакет ковид владини економски мерки.

loading...

AnimeFreak anime freaks anime: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 18 (https://animefreak.ws/m/3XAB/ep-18)

AnimeTV anime tv darling in the franxx: Watch A Silent Voice Episode Full