Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

ДОДЕКА ТЕТОВО И ГОСТИВАР СЕ ЗАВИЕНИ ВО ЦРНО, БИТОЛЧАНИ ПАМЕТНИ – Само петмина битолчани починати во четвртиот бран, смртноста помала поради високиот процент на имунизација

Петмина битолчани досега ја изгубиле битката со ковид-19 во овој четврти бран на пандемијата, предизвикан главно од делта сојот. Според официјалните статистики на Министерството за здравство, во изминатите два месеца починале пет заразени лица во Битола, сите во август. Од појавата на болеста починале вкупно 310 битолчани. Во ноември лани, само во два дена починаа 10 битолчани, од кои најмладиот на 44 години.

Здравствените работници сметаат дека намалената смртност кај битолчани се должи на големиот процент на вакцинација. Според податоците на Институот за јавно здравје, досега се аплицирани 115.000 дози во Битола. Таа е прва меѓу градовите во внатрешноста по бројот на имунизирани жители со две дози – 35 611. Прва доза примиле 54,5% од населението над 18 години.

Од Здравствениот дом велат дека интересот за вакцинација се намалува зашто голем е процентот на веќе вакцинирани лица и нема гужви пред пунктовите како претходно.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Ring of Gundam 4anime Episode Full persona 4 the animation crunchyroll

TwistMoe: Say "I Love You".: Mei and Marshmallow Meow anime episode 10 online free at https://twistmoe.net twist moe

Hi no Tori 2772: Ai no CosmoZone Episode Full

Vampire Knight: Guilty (Dub) Episode 13

360cities: https://www.360cities.net/profile/kissanmiemx

Crokes: https://www.crokes.com/animeflixnl/profile/