ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

БИТОЛЧАНИ ШОКИРАНИ – СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ КОЊАНОВЦИ, СОМНИТЕЛНО СТЕКНАЛЕ ИМОТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРБОТ НА БИТОЛЧАНИ?

Еве што збори чаршијата во Битола, овие информации засега не се потврдени и се на ниво на шпекулација.

Кандидатот Тони Коњановски на коалицијата ВМРО ДПМНЕ за Битола заедно со неговиот брат Зоран Коњановски додека е Министер за Одбрана во тогашната влада предводена од Никола Груевски добиваат на подарок 18 хектари земјоделско земјиште од 1 ва класа во атарот на селото Прељубље општина Ресен. Земјоделското земјиште го добиваат на две фирми каде на едната како скриен сопственик се јавува Тони Коњановски, на другата скриен е брат му Зоран министерот тогашен, како заеднички управител на двете фирми се јавува внукот на Тони извесен Александар.

Од 2012 година во тогашното Министерство за Земјоделие добиваат на подарок 30 илјади корени на црешна, каде во работна акција на АРМ војската ги сади црешите на плантажите на браќата Коњановци. За цело време сите години двете фирми добиваат на име на субвенции од М.З 1 милион евра фантастична сума за 16 хектари земјоделско земјиште???

Од 2017 година браќата Коњановски преку фамозниот управител Александар ја продаваат едната фирма која е на Тони на жител на Арачиново поточно отуѓуваат 7 ха со овошен насад цреша за фантастични 6 милиони евра во време кога е на ВЛАСТ СДСМ.

Според одлуката на Владата за доделување на земја фамилијата Коњановски немала право да го отуѓува земјиштето бидејки не платило ништо на име на закуп и ако се пресметаат субвенциите кои ги добиле низ годините од државата тие 10 милиони евра се стекнале на грб на битолчани, поточно кандидатот Тони Коњановски е побогат за толку пари на криминален начин!

loading...

https://go88.gg/

mở khoá tài khoản sunwin sunwin nhatvip tool tài xỉu sunwin cho android