Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија

МАКЕДОНСКИТЕ БИВИС И БАТХЕД НА РАСПИТ ВО ОЈО: ПО ДВЕ ГОДИНИ БЕЗОЧНО ХИСТЕРИШЕЊЕ И ШИРЕЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ И ПАНИКА КОНЕЧНО СУДСКИОТ СИСТЕМ ГИ ВИКНА НА РАСПИТ

Горан Момироски и Драган Милосављевиќ, новинари и автори на емисијата „Заспиј ако можеш“, која се емитува на ТВ Алфа, утре се поканети на распит во скопското Јавно обвинителство, објави порталот МКД.

Обвинителството смета дека новинарите треба да дадат некакво појаснување за она што го објавиле уште на 11 јануари годинава, а се однесувало на безбедносните и разузнавачки структури на Македонија.

Овие двајца речиси две години колку што им трае емисијата се утепаа од ширење лажни вести без око да им трепне, измислуваат афери, на постоечки афери им даваат невидени апокалпитични размери, шират лажни вести и хистерија, конечно некоја институција реши да им застане на патот.

Лагите ги шират на многу перфиден начин со следниве фрази:

– Наши извори ни велат дека така и така се случило, иако овие информации уште не ни се проверени

– Јас се распрашав во Брисел и Берлин и од таму ни велат вака и вака…

– Ние истражуваме на случајот и досега она што го дознавме е дека ова и ова, но ќе почекаме да видиме дали ќе биде така…

– Кога се навраќаат на минати афери ги земаат како факти помножени со 1000 значи зголемени и надградени, па кога ќе зборат на некоја тема ги враќаат старите афери како да се докажани со факти во судница иако за тие афери имало само паника во јавноста коа на крај се покажала како лажна паника но они си ги книжат небаре ги докажале на суд и оние лица на кои им се терети аферата небаре се осудени на 100 години робија иако за случајот немало ниту пријава ниту обвинение ниту судски процес?!?!

– цело време ја оцрнуваат владата и ја бранат опозицијата и уште тврдат дека секој што не се согласува со тоа е купен или е пристрасен?!?!

loading...

anime to watch. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Tokyo Ghoul

anime websites Attack on Titan Final Season (Dub)

online anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime to watch My Hero Academia Season 4

english anime AnimeHeaven High School DxD