Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

БИЗНИСМЕНОТ ЉУПЧО БУЈОТО: Данела ги злоупотребува Сојуз на Стопански Комори за своите амбиции, зошто не си поднела оставка ако толку верува во својата победа?!

СОЈУЗ НА СТОПАНСКИ КОМОРИ НА МАКЕДОНИЈА СЕ СТАВА ВО ЗАЛОГ ЗА ДА СЕ РЕАЛИЗИРААТ АМБИЦИИТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА

Деновиве сите сме сведоци на жестоката кампања водена од кандидатите за градоначалнци и општински советници. Карактеристично за сите е, дека секој од нив тврди за себе, дека, тој или таа е најдобриот избор од понуденото на политичката сцена во државава што е легитимно право на секого, ама и наше право е да провериме за веродостојност на кажаното врз основа на што ќе им веруваме или нема да им веруваме.

На пример, Данела Арсовска вели: “ Време е да се одбере, апатија и партизираност или одлучност и професионалност”. Е сега, врз основа на што ние да препознаеме во неа одлучност, професионалност и непартизираност. Од тоа што можев да најдам на интернет за неа е не повеќе од едно добро скоцкано CV и ништо повеќе, членувала ваму, членувала таму, никаква завршница на нешто што би можело да се нарече успех, нема никаква референца за постигнати особени резултати во било која област.

Најсилното од сето што најдов е дека 2014 година е “избрана” со 120 “полномошна” за Претседател на веќе формирана (15.09.2004 год.) и оформена ССКМ и ништо повеќе, што значи, комората не е нејзино дело, таа е само Претседател, што мора да се признае дека не е некоја референца за да речеме, исклучително способна особа за која вреди да го дадам мојот глас за избор за Градоначалник.

Имам сомнеж и околу нејзината одлучност, видов на страната на ССКМ дека сеуште е актуелен Претседател на ССКМ нема дадено оставка, што значи седи на две столчиња, како Претседател на ССКМ се става комплетно во функција на една партија или коалиција сеедно, со што ја партизира комората, дали за тоа има мандат од сите членови на комората. Претседателот на комората има овластување да ги застапува интересите на членките на комората пред институциите на државата а не да ги става во функција на една политичка партија. Комората не смее да се врзува за ниту една политичка партија таа мора да си остане непартиска.

Љупчо Бујото

loading...

tại go88 về oppo

https://tai.sunwin.gg/