ЦУК: ОПАСНА КАРПА НАД ЕЗЕРОТО МАТКА - АКТИВНОСТИ ЗА ОПШТЕСТВЕНО ДЕЈСТВУВАЊЕ И ПРЕВЕНЦИЈА
ЦУК: ОПАСНА КАРПА НАД ЕЗЕРОТО МАТКА - АКТИВНОСТИ ЗА ОПШТЕСТВЕНО ДЕЈСТВУВАЊЕ И ПРЕВЕНЦИЈА
Пленковиќ и се извини на Украина поради Милановиќ
Пленковиќ и се извини на Украина поради Милановиќ
Нова трагедија во семејството Филиповиќ: Мајката на Јелена била зад воланот во сообраќајката на мостот „Гоце Делчев“
Нова трагедија во семејството Филиповиќ: Мајката на Јелена била зад воланот во сообраќајката на мостот „Гоце Делчев“
Тренчевска: Граѓаните се на прво место, достапноста и ефикасноста на стручните лица се значајни во испораката на правата и услугите кон нив​
Тренчевска: Граѓаните се на прво место, достапноста и ефикасноста на стручните лица се значајни во испораката на правата и услугите кон нив​
Пешак прегазен пред мостот Гоце Делчев, починал на лице место
Пешак прегазен пред мостот Гоце Делчев, починал на лице место
Возачот на автобусот на „Беса Транс“ е виновен за несреќата со 45 загинати, заврши истрагата
Возачот на автобусот на „Беса Транс“ е виновен за несреќата со 45 загинати, заврши истрагата
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТОТАЛНО ОДЛЕПИ - Милановиќ: Ќе ги повлечам сите војници од Украина, тоа нема никаква врска со Украина, туку со политиката на Бајден
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ТОТАЛНО ОДЛЕПИ - Милановиќ: Ќе ги повлечам сите војници од Украина, тоа нема никаква врска со Украина, туку со политиката на Бајден
Австралија ќе помогне, ако во Европа дојде до недостиг на рускиот гас
Австралија ќе помогне, ако во Европа дојде до недостиг на рускиот гас

Блокиран целиот имот на Трифун Костовски од страна на ОЈО

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Кривичниот суд му го блокирал целиот имот на еден од сопствениците на Еуростандард банка во стечај Трифун Костовски.Блокадата е на барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција. Замрзнати му се хартии од вредност, сметки и недвижен имот на негово име како и на членови на неговото најтесно семејство.

Информацијата во колумна ја објави самиот Костовски.

„Почитувани, со завршување на предистражната постапка, мојот личен имот ми е комплетно блокиран. Говорам за имот кој е стекнат пред повеќе од 35 години, ама ако е во интерес на правдата и вистината, немам ништо против“, пишува во колумната објавена на порталот „Либертас“.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————
Костовски вели дека неговиот имот не е мал.

„Се работи за повеќе од 100 милиони евра – маса во која се наоѓаат парите на коминтентите на Еуростандард банка и парите кои ние како акционери ги инвестиравме во банката“, пишува Костовски.

Блокадата е на барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција. Замрзнати биле хартии од вредност, сметки и недвижен имот на негово име како и на членови на неговото најтесно семејство.

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

Отворена е предистражна постапка за четири лица, но обвинителството не споделува детали.

„Сега посегнаа да ми го блокираат имотот, бидејќи тоа е можноста да ја водам натамошната битка за вистината. Да појаснам што тоа значи: имам имот, не смеам да го отуѓам, а сакам да го отуѓам бидејќи ми се потребни финансиски средства за водење на оваа војна. Што уште остана да ми земат? Мојот живот? Им го нудам на тацна“, пишува Костовски.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)

Black Clover (Dub)

dubbed anime Horimiya (Dub)

Naruto

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 15