(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

БЛУДНАТА ТРИПЕР ВРСКА МЕЃУ МАКСО И ВМРО ОВЕКОВЕЧЕНА СО БРАК, КАЈ ДА Е ЌЕ ИМ СЕ РОДИ И БЕБЕ: СОВЕТНИЦИТЕ ОД НАШЕ КУМАНОВО НАПРАВИЈА КОАЛИЦИЈА СО ВМРО И ЛЕВИЦА!

Соопштение до медиуми од СДСМ Куманово

Во Куманово има нова коалиција и тоа Максим Димитриевски и ВМРО-ДПМНЕ.

Денеска се изгласа претседавач на Совет на Општина Куманово. Новиот претседавач на Совет на Општина Куманово е Ивана Ѓорѓиевска со гласовите на ГИ За Наше Куманово, Вмро-Дпмне и А/АА.

ГИ За Наше Куманово воопшто и не комуницираа со советничката листа на СДСМ за било какво коалицирање, туку Максим Димитриевски преговараше со ВМРО-ДПМНЕ и А/АА.

Маските паднаа, Максим Димитриевски призна дека во Куманово имал предизборен договор со ВМРО-ДПМНЕ за да остане на власт.

ВМРО-ДПМНЕ на Максим Димитриевски му даде 6.000 гласови во првиот и 15.000 гласови во вториот изборен круг. ЛЕВИЦА на Максим Димитриевски му даде 2.000 гласови во двата изборни круга, додека А/АА му даде 2.500 гласови во вториот изборен круг.

Максим Димитриевски стана градоначалник на Куманово со освоени 6.000 гласови.

Затоа, Максим Димитриевски од денеска ќе го плаќа долгот кон ВМРО-ДПМНЕ на грбот на граѓаните на Куманово. Максим Димитриевски денеска докажа дека не е никаков социјалдемократ туку трговец на интересите на граѓаните.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime One-Punch Man Episode 5

Tokyo Ghoul

Your Lie in April

anime sites Attack on Titan Season 2 (Dub)

4anime 4Anime So I'm a Spider, So What?