Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Бочварски: Автопатот Кичево – Охрид ќе чини колку што е договорено во 2018-та, 598 милиони и ниту евро повеќе

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска при увид на изградбата на автопатот Охрид – Кичево изјави дека делницата ќе чини, колку што е договорената цена со Кина, односно дека нема да поскапи поскапо со нјовиот анекс со кој ќе треба да биде продолжен рокот на работа на оваа долгогодишна инвестиција.

Тој ги повика изведувачот и останатите градежни компании да го забрзаат темпото на работа, бидејќи како што вели, создадени се сите услови за работа.

„Посебен тим на министерството и на Државни патишта работат напорно на инфраструктурните проекти за да ја оспособиме целата траса. На потег се градежните компании, бараме фокус и работа, граѓаните бараат резултати. Гласините за зголемување на цената не се точни, таа е утврдена на 598 милиони евра, нема да има дополнително поскапување. Имаме силен замав, но оваа динамика мора да продолжи понатаму. Временскиот рок истекува, а ние преговараме за негово продолжување, рече Бочварски.

Бочварски заедно со првиот вицепремиер Артан Груби и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми денеска изврши увид во изградбата на автопатот Кичево-Охрид кај Извор каде е сместен кампот на изведувачот на работите – кинески Синохидро.

Бочварски веќе најави дека во Собранието следниот месец ќе биде доставен предлог закон со којшто ќе се овозможи склучување нов анекс на договорот за изградба на автопатот Кичево-Охрид за да се продолжи рокот за изградба. Се уште се преговара за колку време ќе биде продолжен рокот за автопатот што со сегашниот анекс на договорот со изведувачот кој истекува во јуни.

Прогресот на работите на автопатот во должина од 57 километри изнесува 62 проценти, а Министерството за транспорт во изминатите месец и половина одобрило 20 од предвидени 70 инфраструктурни проекти за измени на трасата. Автопатот почна да се гради во 2014 година.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch subbed anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime sites Attack on Titan Season 3 (Dub)

watch anime online GoGoAnime Fairy Tail

gogo anime tv Attack on Titan Season 3

GoGoAnime Bleach Episode 360