ЕКС МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ БАРА ОД МАКЕДОНСКИОТ ТОЛКОВЕН РЕЧНИК ДА СЕ ТРГНАТ НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ
ЕКС МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ БАРА ОД МАКЕДОНСКИОТ ТОЛКОВЕН РЕЧНИК ДА СЕ ТРГНАТ НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ
Заев: Коалиции за локалните избори ќе дефинираме во септември, повикувам на соработка
Заев: Коалиции за локалните избори ќе дефинираме во септември, повикувам на соработка
Филипче: Вакцините од типот на „Синофарм“ полесно се адаптираат за нови соеви на вирусот
Филипче: Вакцините од типот на „Синофарм“ полесно се адаптираат за нови соеви на вирусот
(ВИДЕО) О ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЛКУ СЕ ЛУДИ: ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ ИСПЕА ПЕСНА ЗА ОСУДЕНИТЕ УБИЈЦИ И НАСИЛНИЦИ ОД 27-МИ АПРИЛ!
(ВИДЕО) О ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЛКУ СЕ ЛУДИ: ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ ИСПЕА ПЕСНА ЗА ОСУДЕНИТЕ УБИЈЦИ И НАСИЛНИЦИ ОД 27-МИ АПРИЛ!
(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар
(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар
Светска банка: Следната година македонската економија ќе се врати на ниво како пред пандемијата
Светска банка: Следната година македонската економија ќе се врати на ниво како пред пандемијата
ВМРОВЦИТЕ НА АПАРАТИ - Данскиот министер за надворешни: Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија
ВМРОВЦИТЕ НА АПАРАТИ - Данскиот министер за надворешни: Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија
БРАВО - Вкупно 3,4 милиони евра за девет општини преку МСИП за капитални проекти
БРАВО - Вкупно 3,4 милиони евра за девет општини преку МСИП за капитални проекти

БОЧВАРСКИ: Денеска заедно со директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор и градоначалникот на Демир Капија извршивме увид на терен за изградбата на социјална зграда во општина Демир Капија

🏠🏡 Се посветуваме и на социјалниот апсект преку изградба на станбени згради со кои овозможуваме згрижување на најранливи категории на граѓани, на оние кои кров над глава им е најопходно.
Денеска заедно со директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор и градоначалникот на Демир Капија извршивме увид на терен за изградбата на социјална зграда во општина Демир Капија.

Се работи за зграда со 16 станбени единици. Градежните работи се одвиваат со одлична динамика и очекуваме објектот да биде изграден до крајот на 2021 година.
Како министерството за транспорт и врски работиме на станбено обезбедување на социјлани семејства ширум државата. Оваа година имаме 100 % реализација на средствата предвидени од Буџетот на министерството.

За следната година предвидуваме 134 милиони денари така што имаме значаен континуитет во реализација на овој проект.
Во тек е изградба на вкупно 579 социјални станови во Бутел, Виница, Неготино, Свети Николе, Пробиштип Гевгелија во Велес со што даваме силен придонес во станбената сигурност на граѓаните.

loading...

4Anime free anime: Watch Attack on Titan Final Season Episode 16 (https://4anime.biz/m/8VEB/ep-16)

AnimeDao haikyuu animedao: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 11