СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје

Бочварски: Градиме пристоен дом за социјално ранливите граѓани во Демир Капија

„Граѓаните се наш врвен приоритет. Владата продолжува одговорно и посветено да работи, да ги поддржува, помага и да се грижи за сите граѓани со цел да им обезбеди подобар и поквалитетен живот. Само во моментов градиме вкупно 579 социјални станови низ повеќе општини во државата, со што ќе обезбедиме кров над глава и пристоен дом за социјално најранливите категории на граѓани. За следната година, во буџетот на Министерството за транспорт и врски предвидени се преку 130 милиони денари за изградба на социјални станови“ – истакна министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој денеска заедно со директорот на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката-Скопје, Кристијан Трајковски и градоначалникот на општина Демир Капија, Лазар Петров, изврши увид во изградбата на социјална станбена зграда во Демир Капија.

Социјалната зграда во општина Демир Капија е со површина од околу 1000 м2 и се состои од 16 станбени единици наменети за социјално ранливите категории на граѓани.

„Морам да истакнам дека сум особено задоволен од начинот на кој АД за стопанисување со станбен и со деловен простор од значење за Републиката, во координација со општините и според дефинирани параметри и критериуми, врз основа на реалните потреби на секоја општина, ги планира програмите за иден развој на инфраструктурата кога станува збор за изградба на социјалните станбени единици и големината на социјалните згради. Како резултат на заедничките заложби и проактивниот однос на Акционерското друштво, оваа година имавме 100% реализација на капиталните инвестиции во делот на изградба на социјални згради. И понатаму продолжуваме посветено заеднички да работиме за да обезбедиме пристоен дом за што повеќе граѓани на кои тоа им е најпотребно. За таа цел, за 2021 година, во буџетот на Министерството за транспорт и врски предвидовме преку 134 милиони денари“ – изјави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски.

Директорот на АДСДП Кристијан Трајковски истакна дека во тек се постапки за изградба на нови социјални згради во неколку општини, а во текот на следната недела се очекува да се потпишат договорите со изведувачи за изградба на социјалните згради во Сарај и Кочани.

„Продолжуваме со изградба на нови социјални станови во неколку општини. Очекувам во наредниве неколку дена да склучиме Договор со Изведувач за изградба на социјална зграда во општина Сарај, а исто така и во општина Кочани. Во тек се постапките за изградба и на социјални станови во Пехчево и Дебар, со што очекувам до крајот на оваа година да ги завршиме сите предвидени постапки и до почетокот на следната година веќе да имаме комплетирање на целокупниот проект“ – изјави директорот на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката-Скопје, Кристијан Трајковски.

„Со овој значаен проект решаваме едно горливо прашање и згрижуваме 16 семејства од општина Демир Капија кои немаат кров над глава. И покрај Ковид-кризата градежните активности се одвиваат континуирано без никаков прекин и очекуваме да завршат за околу 10 до 11 месеци. Со заеднички заложби на централната и локалната власт имаме за цел да обезбедиме полесна интеграција на секој поединец во општеството и поквалитетен живот за сите граѓани“ – изјави градоначалникот на општина Демир Капија, Лазар Петров.

Со почит
Министерство за транспорт и врски

loading...

ANIMEFLIX anime online: One Piece Episode 969

AnimeHeaven anime heaven anime: Naruto: Shippuden (Dub) (https://animeheaven.pro/m/5j7D) Episode 500