ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод

Бочварски побара извинување од Арсовски: Фирмата не аплицирала на тендер на општината

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски демантира дека неговата семејна фирма аплицирала на тендер на Општина Штип откако тој стана градоначалник пред околу 3 години.

„Фирмите на моето семејство постојат 25, 30 години, вработуваат луѓе и редовно исплаќаат плата. СДСМ покажува стандарди на одговорно и отчетно владеење, незамисливи за периодот зад нас. Злоупотребите нека си ги бараат кај себе во „Белата палата“, напиша тој на фејсбук.

Тој побара извинување од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, кој денеска изјави дека власта 3 дена молчи по објавување на информациите дека фирмата „Делукс“ на неговото семејство добила тендер од милион денари од општината еден ден откако тој станал министер.

loading...

AnimeDao attack on titan season 3 animedao: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13 (https://animedao.nl/m/jRNN/ep-13)

ANIMEFLIX animeflix weathering with you: Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://animeflix.nl/m/dePw) Episode Full