(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

Бочварски: Силна градежна експанзија во Тиквешкиот регион

Реализацијата на проектите финансирани преку Министерството за транспорт и врски продолжува со силно темпо. Денеска сум во Кавадарци да означиме почеток на реконструкција на уште три улици во градот. Преку 1 милион евра Владата обезбеди за реконструкција локалните улици во Кавадарци, истакна министерот Благој БОчварски при денешната посета во општина Кавадаерци.

Министерот Бочварски и градоначалникот Митко Јанчев го потпишаа договорот за реконструкција на три улици во општината, а воедно извршија и увид во градежните работи на улица Браќа Џунови, како дел од проектот за поврзување со локлнаи патишта.

„Денешната посета на општина Кавадарци ја искористив со градоначалникот да го потпишеме договорот за реконструкција на три улици во општината и тоа Илинденска, Пионерска и Браќа Џунови. За реконструкција на овие улици се инвестираат вкупно 20 милиони денари.

На општина Кавадарци преку проектот Поврзување со локални патишта распределени се 1 милион и 133 илјади евра за реконструкција и санација на улиците во градот. Денеска се наоѓаме на увид на реконструкција на улица Браќа Џунови. Градежните работи се веќе започнати и очекувам оваа улица да биде заврпена за неколку недела, а сите три улици да се завршат за околу десетина месеци колку што е предвидено во договорот “ – изјави министерот Бочварски.

Тој додаде дека општината аплицирала со нови два проекти за реконструкција на улиците Дисанска и Западен Булевар.

Министерот Бочварски исткана дека поддршката од централната власт е значајна за Тиквешкиот регион, потенцирајќи го проектот за рехабилитација на регионалниот пат Кавадарци – Дреново, изградба на дел од водоводна мрежа низ градот, реконструкцијата на транзитот низ Кавадарци, патниот правец до Росоман, како и изградбата на нов мост во Ваташа.

Градоначалникот Митко Јанчев истака сите овие локални проекти се од огромно значење како за граѓаните така и за финанисиска подршка на општините.

„Ова е меѓу првите вакви проекти каде што Владата заедно со Министерството одвои 70 милиони евра за општините во Република Северна Македонија. Тоа е од големо значење за сите општини бидејќи овие улици доколку чекавме да ги реконструираме од сопствени буџети, мислам дека е скоро невозможно да го направиме тоа и во наредните 10 години. Ја пратиме динамиката на изградба на нови улици, а беше позапоставена реконструкцијата на постоечките улици кои се изградени пред 20-30 години, изјави градоначалникот Јанчев.

loading...

the Garden of sinners Chapter 3: Remaining Sense of Pain (https://animekisa.in/m/WG1) Episode Full

AnimeHeaven: Knight Hunters OVA anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro anime heavene

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Monster Hunter Stories: Ride On (Dub) (https://kissanime.mx/m/LWL9) Episode 48

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/animeflixnl.226739/#about

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws