ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

БОЧВАРСКИ: Заев е визионер како Глигоров, денешните генерации го вреднуваат неговиот труд, но убеден сум дека идните генерации ќе го гледаат бенефитот од денешните политики

Јас не познавам друг човек кој работи со толку многу енергија за својот народ, со многу трпение и со огромна желба да успееме, да нè биде, конечно да стигнеме таму каде што се бореле и работеле генерации и генерации наназад.

И многу пати кога навидум сме биле во безизлезна состојба, наоѓал излез. Секогаш е подготвен на свој грб да ги понесе тешките одлуки, но со сигурност тие одлуки ќе го запишат како политичар визионер, политичар на иднината. Денешните генерации го вреднуваат неговиот труд, но убеден сум дека идните генерации ќе го гледаат бенефитот од денешните политики.

Се сеќаваме сите, дека во 90тите години и Киро Глигоров беше мета на многу националисти, но денес недвосмислено сите ја вреднуваат неговата одлука и мудрост за мирно раздружување од поранешна Југославија без крвопролевање и жртви и неговата цел час поскоро да бидеме примени во ООН. Тоа беше исправната политика тогаш.

Денес најпатриотската политика на Зоран Заев и СДСМ е влезот во НАТО алијансата, обезбедена македонска држава со сигурни граници, македонци кои зборуваат македонски јазик, запишани во нашата лична карта во Обединети нации.

Затоа во вакви клучни времиња е исклучително важно да имаме мудро водство и лидерство кое ќе не однесе таму каде што ни е местото, во Европската Унија.
Одамна Германија и Франција седнале на маса и ги надминале историските разлики, денес се двете водечки сили во Европската Унија, затоа мораме да пробаме и ние со Бугарија.
А дали ќе успееме, ќе видиме, не знаеме, но мора да пробаме, со мудри и европски политики.

loading...

AnimeFreak: B-Daman Fireblast (Dub) anime episode 26 online free at https://animefreak.ws anime freaks anime

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix blood c

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Website https://animeflv.uk: Watch Grappler Baki (TV) (Dub) animeflv Episode 24 english anime

Tapas: https://tapas.io/kissanimecontact

Ask studybible: https://ask.studybible.info/user/animeflixnl