Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

БОГДАНОВИЌ ГО ПОТПИША БАРАЊЕТО ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УЛИЦАТА „КОЗАРА“

(Скопје, 14.7.2021) Градоначалникот Саша Богдановиќ го потпиша барањето за спроведување постапка за јавна набавка за реконструкција на улицата „Козара“ во Капиштец.

По барање на жителите, Општина Центар целосно ќе реконструира 3.900 квадратни метри површина на улицата, при што ќе се овозможат нови инфраструктурни услови за безбедност во сообраќајот.

„Ме радува фактот дека почнуваме нова инвестиција од 13.500,000,00 денари и јавно потврдуваме дека Општина Центар е финансиски стабилна општина и самостојно спроведува проекти со општинскиот буџет. Реконструкцијата на ‘Козара’ е дел од големата летна градежна офанзива што ја најавивме годинава и како што е планирано, до крајот на летото треба да бидат реконструирани 37 улици на територијата на Центар“, изјави Богдановиќ.

Општина Центар интензивно работи на третата и на четвртата фаза од реконструкцијата на „Орце Николов“ во Дебар Маало, на улицата „Светиниколска“ во Маџир Маало и на улиците „164“, „166“ и „Хусеин Бајрам“ во Крњево. Потпишани се барањата за реконструкција на седум улици и во наредниот период ќе почнат теренските активности на улиците: „Петар Поп Арсов“, „Рајко Жинзифов“, „Дебарца“, „Партизанска“, „Ристо Шишков“, „Црвена Вода“, „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“. Во тек се и постапките за реконструкција на „Народен фронт“, „Ленинова“ и „Мирослав Крлежа“, која ќе биде пренаменета во пешачка и резидентна зона.

loading...

AnimeFLV: Animegataris: Yuku Toshi, Kuru Toshi anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime online

4Anime: Girlish Number anime episode 12 online free at https://4anime.biz gleipnir 4anime

Website https://kissanime.mx: Watch Dojoji Temple kissanime Episode Full kissanime taken down

Watch Naze Nani Dendrogram Episode 0 Episode Full

Issuu: https://issuu.com/animefreakws

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animefreakws/