Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Ќучук: Фер е барањето Бугарите во Северна Македонија да бидат составен дел од македонскиот Устав
Ќучук: Фер е барањето Бугарите во Северна Македонија да бидат составен дел од македонскиот Устав
Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината
Зеленски прогласен за највлијателна личност на годината
СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ, на потег е Бугарија
СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ, на потег е Бугарија
Ѓоргески: Народот е оној клучен фактор кој никогаш не отстапи од својата црква колку и да беше оспорувана
Ѓоргески: Народот е оној клучен фактор кој никогаш не отстапи од својата црква колку и да беше оспорувана
Детали од животот на момчето кое направи хаос во Тексас: Бил исмејуван поради говорна мана
Детали од животот на момчето кое направи хаос во Тексас: Бил исмејуван поради говорна мана
Бројката на загинати во масакрот во Тексас се искачи на 21
Бројката на загинати во масакрот во Тексас се искачи на 21
Кацарска на онлајн состанок на Конференцијата на европски уставни судови
Кацарска на онлајн состанок на Конференцијата на европски уставни судови

Богоев: Ние не сме како опозицијата каде има конгреси како во Северна Кореја

Не е точно дека немало високи тонови и тензична атмосфера, имаше демократска дискусија и горди сме што не прави различни од ВМРО-ДПМНЕ ние сме научени на дебата и сигурни сме дека тоа е најдобра варијанта која ќе донесе успех, а среќен сум што имаме демократска нишка, рече новиот потпретседател на СДСМ Стефан Богоев во гостувањето во вестите на Тв24.

– Ние не сме како опозицијата каде има конгреси како во Северна Кореја, јас станав и социјалдемократ токму поради тие вредности, дискусијата и договорот, додаде Богоев.

Богоев додава дека изминатиот период повеќе имаше на терен функционери од власта, а не од партијата затоа на редовно ниво е потребна вклученост меѓу членството и граѓаните, по краток период откако членството ќе направи план за теренски активности.

-Во новата Влада нема да е суштински битно кој на која функција е во партијата, туку ќе се гледа стручност, некаде околу 17-18 јануари ќе го имаме новиот состав во владата ќе бидат оние кои се најстручни за министерствата, агенциите итн, додаде тој.

Според Богоев Општина Карпош во изминатите децении се ширеше и многу граѓани живеат во оваа општина, но тоа не е таборирање ниту пак постои скопско крило или некое крило, случајно се погодиле да бидат од Карпош.

loading...

free anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime free AniWatch Dragon Ball (Dub)

Dragon Ball Super

AniWatch Mieruko-chan

watch subbed anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

sites to watch anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat