(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ

БОГОЈЕСКИ СО ЖЕСТОКА КРИТИКА КОН КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР: Albin Kurti да си го гледа сопствениот двор во Косово!!! Ова е мешање во внатрешни работи на МК и е недозволиво!

Artan Grubi, повикува да се попишеле Албанците, а заборава дека е вицепремиер на МК и на сите граѓани во државава!
Bujar Osmani, прави турнеја со државни пари за да се попишеле Албанци, а заборава дека е МНР на МК и треба да се сретне со сите од македонската дијаспора!

Што е многу, многу е!

Ги преминувате сите црвени линии!
Етношовинизмот не е европска вредност!

Тоа е исто како јас да ги повикам само Македонците од дијаспората да се попишат на линкот https://popis2021.stat.gov.mk/ и да посочам дека Албанците ќе се попишат, а Македонците нема, со што ќе ја предадат Македонија!!!

Притоа, прва заложба на Мак Концепт беше и останува, Македонија е држава на сите граѓани, индивидуални граѓански права на секој, без разлика колкав процент е неговата етничка заедница од популацијата во МК! Први побаравме промена на Устав со цел тргање на тоа 20%, но и уставна забрана за било каква “позитивна дискриминација” со која се уништува рамноправноста на сите наши граѓани!

Тоа што молчат Zoran Zaev, Hristijan Mickoski, Никола Димитров – Nikola Dimitrov и тн… зборува за нив и нивната неспособност!
А вие драги граѓани, пак да си ги гласате!

loading...

go88 ivern wind quên mật khẩu go88 cách tải go88

sunwin bị bắt Link tải SUNWIN Club cho Android APK | IOS mới nhất sunwin homepage