ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ РАЗОЧАРАНИ ОД ДЕНЕШНИОТ ИСПАД НА ЦРВЕНКОВСКИ: Мојот идол ме разочара со неговите непромислени изјави, Македонија оди по вистинскиот прав пат
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ РАЗОЧАРАНИ ОД ДЕНЕШНИОТ ИСПАД НА ЦРВЕНКОВСКИ: Мојот идол ме разочара со неговите непромислени изјави, Македонија оди по вистинскиот прав пат
ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАКВИ ЛУДИЛА СЕ СЛУШААТ НА ДЕБАТАТА: ЕДЕН ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ ФАБРИКА ЗА ТОЧАЦИ И ЌЕ ДАЛ 100 000 ТОЧАЦИ БЕЗ ПАРИ, ДРУГ ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ МЕГА ПАРКИНЗИ НА ИЗЛЕЗИТЕ ОД СКОПЈЕ И СИТЕ ОД ПРОВИНЦИЈА МОРАЛО ДА СЕ ПАРКИРААТ И ПОСЛЕ ПАТ ПОД НОЗЕ ПЕШКИ!
ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАКВИ ЛУДИЛА СЕ СЛУШААТ НА ДЕБАТАТА: ЕДЕН ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ ФАБРИКА ЗА ТОЧАЦИ И ЌЕ ДАЛ 100 000 ТОЧАЦИ БЕЗ ПАРИ, ДРУГ ВИКА ЌЕ ГРАДЕЛ МЕГА ПАРКИНЗИ НА ИЗЛЕЗИТЕ ОД СКОПЈЕ И СИТЕ ОД ПРОВИНЦИЈА МОРАЛО ДА СЕ ПАРКИРААТ И ПОСЛЕ ПАТ ПОД НОЗЕ ПЕШКИ!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА ДА ЛУПЕТА, БРАНЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА БАЈДЕН!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА ДА ЛУПЕТА, БРАНЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА БАЈДЕН!
АЈДЕЕ - ДАНЕЛА АРСОВСКА: АКО СТАНАМ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО ОТКАЖАМ ТРАМВАЈОТ, МНОГУ Е СКАП
АЈДЕЕ - ДАНЕЛА АРСОВСКА: АКО СТАНАМ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО ОТКАЖАМ ТРАМВАЈОТ, МНОГУ Е СКАП
(ВИДЕО) КОМЕДИЈА И ТРАГЕДИЈА НА ПРВАТА ДЕБАТА НА КАНДИДАТИ ЗА СКОПЈЕ: Од Родина распали против вакцините, Колашинац вика ја се согласувам се што кажа Данела и се одјави, музикантите кога фатија да плачат мислиш Скопје е Кандахар во Авганистан
(ВИДЕО) КОМЕДИЈА И ТРАГЕДИЈА НА ПРВАТА ДЕБАТА НА КАНДИДАТИ ЗА СКОПЈЕ: Од Родина распали против вакцините, Колашинац вика ја се согласувам се што кажа Данела и се одјави, музикантите кога фатија да плачат мислиш Скопје е Кандахар во Авганистан
(ВИДЕО) Георгиевски: Ја барам вашата поддршка заедно да продолжиме да го создаваме најдоброто за Гази Баба
(ВИДЕО) Георгиевски: Ја барам вашата поддршка заедно да продолжиме да го создаваме најдоброто за Гази Баба
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски на денешната прва прес конференција ги претстави клучните пет столба на програмата на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски на денешната прва прес конференција ги претстави клучните пет столба на програмата на Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“
(ВИДЕО) ДУШКО ВЕСКОСКИ: Сакам да ве уверам дека нашата визија за Лептокарија, за Млечен, за Делфинa, за мултиетничко Нерези, за Карпош 1, 2 и 3, за новиот парк во Карпош 4, за планската урбанизација кон Злокуќани и Бардовци, за романтично Тафталиџе 1 и 2, за Козле, Трнодол и Жданец, можеме заеднички да ја оствариме, со вас
(ВИДЕО) ДУШКО ВЕСКОСКИ: Сакам да ве уверам дека нашата визија за Лептокарија, за Млечен, за Делфинa, за мултиетничко Нерези, за Карпош 1, 2 и 3, за новиот парк во Карпош 4, за планската урбанизација кон Злокуќани и Бардовци, за романтично Тафталиџе 1 и 2, за Козле, Трнодол и Жданец, можеме заеднички да ја оствариме, со вас

БОГОЈОСКИ ДО КАРАКАЧАНОВ: Вашата Бугарија е како крава која дава млеко и на крај ќе го клоцне, ајде на дуел да видиме кој краде историја

Петар Богојоски, лидерот на Македонски концепт го повикува на дуел бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, на кој како историчари ќе разговараат кој краде историја и чии јазик е постар.
„Ајде на дуел?!? Господин Красимир Каракачанов, Вашата Бугарија е како крава која дава, дава млеко и на крај ќе го клоцне! Така сега правите со ова Вашево смешно вето! Џабе први признавте независност, џабе први ретификувавте НАТО договор, џабе дадовте тенкови, џабе помогнавте со грчката блокада… се џабе, кога на крај, се ќе клоцнете со едно вето!“
Натаму, додава Богојоски, „јас и Вие сме историчари, по дел од нашето образование! Ајде на дуел? Јавно!“, пишува лидерот на Македонски концепт,и додава:
„Да видиме кој краде историја?

Да видиме кој јазик е постар, македонскиот или бугарскиот?!?

Ајде еднаш за секогаш да се расчистиме, за раат да бидат младите Македонци и Бугари и од мене и од тебе?!?

Ве молам немојте на нас со приказната “коминетрна”, зашто Вие цел живот и служите на Коминтерната и работите за болшевизмот!
Нема потреба од “доказателства” нели?!?“, напиша Петар Богојоски на својот фејсбук профил.

loading...

KissAnime: Animentary: Ketsudan anime episode 1 - Preview online free at https://kissanime.mx kissanimenz

TwistMoe: Oreshura anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime stream

Website https://animefreak.ws: Watch Seikai no Senki III animefreak Episode 2 animefreak my hero academia

Website https://animepahe.cc: Watch Gensei Shugoshin P-hyoro Ikka OVA animepahe Episode 3 anime to watch

Tune: https://tune.pk/user/animeflixnl/about

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17834/animefreak