Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

БОЈКОВСКИ НАЈАВУВА ФАБРИКА ЗА ЧЕВЛИ ВО КРАТОВО

Во минатиот месец успеавме да договирме отварање на погон за производство на кондури/патики со пријателот и другарот Боки Пешовски, сопственик на Bellmondo од Крива Паланка.
Денес заедно со другарот Боки во Кратово, разгледувавме простории кои би биле привремени за старт на погонот и разговоравме со дел од превозниците од Кратово кои ќе ги возат работниците на обука во погонот во Крива Паланка.

Веќе во вторник, следната недела неколкумина ќе почнат со обука во погонот во Крива Паланка, тие ќе бидат таму се до стартување на погонот во Кратово.
Овој погон за производство на кондури/патики би имал капацитет од околу 20 вработени, а во иднина тој број ќе се зголеми.

Во новата администрација на општина Кратово ќе има задолжен вработен/советник кој ќе комуницира со потенцијалните инвеститори, за да им олесни, помогне и убеди тие да отворат погон/фабрика во Кратово.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch La Corda D'Oro: Primo Passo - A Summer Encore animetv Episode Full anime tv shows netflix

AnimeHeaven: Sylvanian Families - Magic Tricks And Other Adventures anime episode 3 online free at https://animeheaven.pro animeheaven bleach

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at GoGoAnime detective conan gogoanime

Animepahe: Tenchi Muyou! Bangaihen: Galaxy Police Mihoshi Space Adventure (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online