Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите

БОМБА АНКЕТА: СДСМ МУ ВОДИ НА ВМРО ДПМНЕ 8%, ПАНИКА ВО БЕЛАТА ПАЛАТА!!!

Ако сега се одржат предвремени парламентарни избори ќе победи СДСМ и тоа убедливо. Ова го покажува теренската анкета чиј нарачател е партијата СДСМ, а која е спроведена во периодот од 15 до 30 март на 1.000 испитаници.

Анкетата покажала дека рејтингот на СДСМ е 18 отсто.

По неа следи ВМРО ДПМНЕ со рејтинг од 10 отсто.

ДУИ има рејтинг од 5 отсто, Левица ѝ дише во врат со 3 отсто, а исто толку 3 отсто има и Алијанса на Зијадин Села.

Беса има 2 отсто исто ДОМ и ЛДП со 2 отсто.

Со 1 отсто се партијата Интегра, Демократски Сојуз, ВМРО Народна, Обединети за Македонија и партијата на Генерал Ангелов, Достоинство.

За партиите на помалите етноси се изјасниле вкупно 5 отсто.

Од анкетираните за неопределени се изјасниле 25 отсто, а одбиваат да гласаат 20 отсто.

Дознаваме дека овие резултати ги знаат и во Белата Палата на ВМРО ДПМНЕ и истите предизвикале голема паника.

Можно е поради тоа ВМРО ДПМНЕ да проба да ги бојкотира локалните избори кои следат оваа есен како обид да се избегне уште еден голем пораз и со тоа очајно да се проба да се спаси фотељата на лузерот Христијан Мицковски.

loading...

go88 ol giải mã md5 go88 kích hoạt số điện thoại go88

sunwin download sunwin it solutions sunwin bản web