КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз

БОМБА: БЕСА НАЈГОЛЕМИ ЛУЗЕРИ ОД ПОЛИТИЧКАТА ДРАМА – АЛТЕРНАТИВА ВЛЕГУВА ВО ВЛАДА НА МЕСТОТО НА БЕСА?!?!

Мактел дознава дека мнозинството пратеницина Алтернатива прифатиле да бидат дел од владиното мнозинство во СДСМ и ДУИ на местото на БЕСА, со што од оваа драма убедливо најголеми лузери излегуваат БЕСА кои се изнервираа за едно тетовско село кое никој во земјава не може да го најде на мапа и за само три дена извршија политичко самоубиство, сами се укинаа како албанска партија?!?!

Колку треба да со политички почетник и дунстер да од влада се исфрлиш сам и седнеш на маса со македонскиот ШЕШЕЉ – Димитар Апасиев кој го блокираше законот за државјанства, законот за јазици, ветува поништување на признавањето на Косово, поништување на Рамковен Договор, договорот со Бугарија со што ЕУ ќе стане невозможна мисија и договорот од Преспа со што ќе бидеме исфрлени од НАТО?!?!

Па БЕСА подобро да фрлеше динамит во своите партиски седишта, вакво ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО не памети македонската политичка историја! Освен можеби признавањето на Тајван во 2000-та година со што Васил Тупурковски ја уништи преку ноќ својата Демократска Алтнернатива која силно се наметнуваше да стане нова политичка сила со освои над 100 000 гласови на изборите во 1998-ма година…

Што им се случи на Касами и Хоџа за само 3 дена толку да се избламираат, дали премногу се славеше за победата во Тетово па понесени од еуфорија и можеби малце виски малце кока кола и им се поматија умовите на двоецот на БЕСА?!?!

За едно тетовско село Желино да се самоубиеш и да напуштиш влада и да доживееш ПР катастрофа, таа фотка на Хоџа окезен седнат на маса со Апасиев ќе им донесе на БЕСА вистинска катастрофа на кои и да било следни избори, да седиш и да се договараш со најголемиот ДУШМАН на Албанците во земјава, тоа не се прави при здрав памет, што ли му се десило на Хоџа бог мил да знае…

Со еден потег се уништија себеси, затоа што нивното место во влада сега ќе го заземе Алтернатива, тоа се нашите извори, и Беса преку ноќ ќе стане она што е сега ПДП или партијата на Имер Селмани, значи историја, минато, само за 3 дена непромислени потези и политичко лудило…

loading...

go88 club uy tin so mot chau a kích hoạt số điện thoại go88 go88 mat

sunwin international pro plus tải game sunwin sunwin club