(ВИДЕО) АДЕМИ: СЕ ИЗВИНУВАМ ЗА МОЈАТА РЕАКЦИЈА ВО СОБРАНИЕТО, БЕВ ИСПРОВОЦИРАН, НО НЕМА ДА МИ СЕ ПОВТОРИ ПАК
(ВИДЕО) АДЕМИ: СЕ ИЗВИНУВАМ ЗА МОЈАТА РЕАКЦИЈА ВО СОБРАНИЕТО, БЕВ ИСПРОВОЦИРАН, НО НЕМА ДА МИ СЕ ПОВТОРИ ПАК
Стојаноска: Адеми да си поднесе оставка, неговото однесување е срамно за собранието
Стојаноска: Адеми да си поднесе оставка, неговото однесување е срамно за собранието
БОМБА ОД ВАШИНГТОН: САД ги поздравија напорите на Франција за тргање на бугарското вето, подготвени се да го олеснат компромисот
БОМБА ОД ВАШИНГТОН: САД ги поздравија напорите на Франција за тргање на бугарското вето, подготвени се да го олеснат компромисот
Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ, ЗНАЧИ АМАН: Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата стекната од вакцините
Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ, ЗНАЧИ АМАН: Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата стекната од вакцините
Општина Кавадарци организира бесплатна ,Школа за пливање" со деца на возраст од 7 до 10 години
Општина Кавадарци организира бесплатна ,Школа за пливање" со деца на возраст од 7 до 10 години
БРАВО: Oпштина Арачиново добива уште едно основно училиште
БРАВО: Oпштина Арачиново добива уште едно основно училиште
ВО КООРДИНАЦИЈА НА МВР И МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА - Претреси во затворот во Штип: Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети
ВО КООРДИНАЦИЈА НА МВР И МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА - Претреси во затворот во Штип: Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети
Превентивна активност на СВР Скопје за заштита од пожари
Превентивна активност на СВР Скопје за заштита од пожари

БОМБА НА А1ОН: СЕ СКАРАЛЕ ЗА МЕСТО ВО ТАКСИ, КЛЕМЕНТИНА ПРВА ПОЧНАЛА ДА ГО УДИРА ТОТ И ПОСЛЕДНА ГО ДОКРАЈЧИЛА

Се уште се истражува тоа како се случило убиството на ракометарот Денис Тот минатата седмица, а А1 он направи хронологија на настаните пред дискотеката „Привилиџ“.

Според нив, Тот заедно со осомничените излегол надвор од дискотеката по три часа забава, а претходно немало знаци дека ќе се случи трагедија. Информациите на овој медиум говорат дека место во такси е причината за тепачката.

Клементина пред да влезат во таксито, разговара со него без знаци дека за неколку секунди ќе го нападне. Прво на задното седиште во такси-возилото е седнато единственото момче кое подоцна го штити Тот од удари.

По него влегува Анџело заедно со Клементина. Тие му прават место и на убиениот Тот, кој како четврти патник седнува на задното седиште. Во тој момент уште едно момче од друштвото ја гаси цигарата и отвора врата за да седне како петти патник на задното седиште во таксито на спротивната страна од Тот. Бидејќи нема место за него, Андреј, кој е седнат на совозачкото седиште, излегува од таксито, ја кружи колата и го вади надвор Тот.

Ракометарот разговара со Анџело и Клементина додека излегува. По неколку секунди, кога Андреј се повлекува за одново да влезе во таксито, Клементина излегува и го напаѓа Тот. Тој ѝ ги задржува рацете за да не го удри, по што излегува и Анџело.

Тот и Клементина ги раздвојува Анџело, кој му удира бокс на Тот. Ракометарот губи рамнотежа, но Анџело го удира и вторпат. Додека Тот паѓа, Анџело замавнува и третпат, но го промашува. Тот паѓа на земја. Третоосомничениот Андреј прв го шутира, па по него и Клементина.

Целиот текст можете да го прочитате на овој ЛИНК

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin b52 sunwin nhatvip live sunwin