МАКЕДОНИЈА Е КОЛАТЕРАЛНА ЖРТВА НА СУДИРОТ НА ЕРДОГАН СО САД И НАТО
МАКЕДОНИЈА Е КОЛАТЕРАЛНА ЖРТВА НА СУДИРОТ НА ЕРДОГАН СО САД И НАТО
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА

БОМБА НА ФОКУС – ЗАЕВ ОД ВЕЧЕРВА ИМА 65 ПРАТЕНИЦИ: Во новото мнозинство треба да влезе Алтернатива, Реџепи од Беса и еден пратеник од Алијанса

СДСМ, ДУИ и другите коалициски партнери вечерва се одбрaнија од иницијативата за изгласување на недоверба на владата, поднесена од 61 пратеник од опозицијата, плус владејачката Беса, која одлучи да ја промени страната поради однесувањето на ДУИ.

Откако еден од тројцата пратеници на Беса, Кастриот Реџепи, не се појави во парламентот, со образложение дека тоа е во интерес на интеграциите на земјава, ВМРО-ДПМНЕ, ААА, Левица и Беса не можеа ниту да ја започнат седницата, бидејќи немаа кворум за изгласување на дневниот ред.

Сепак, сега ситуацијата говори дека власта се потпира на само 59 пратеници, со тоа што, како што изјави предмалку спикерот Талат Џафери, не се исклучува Реџепи деновиве да стане 60-тиот пратеник на мнозинството.

Арно ама, тоа е недоволно за непречено функционирање на законодавниот дом. Затоа, Александар Николоски од името на ВМРО-ДПМНЕ побара брзи предвремени парламентарни избори, што, според него, е единствен излез од кризата.

Сепак, власта ја отфрла опцијата за избори. Според неофицијални информации на Фокус, Алтерантива е на чекор до конечен договор за приклучување во владата, во која треба да добијат две министерски места.

Како што веќе објавивме, знаејќи дека партијата на Африм Гаши се приближува до СДСМ, Беса се обидела да ги поправи односите со Зоран Заев, но тоа завршило неуспешно.

Затоа, владини извори посочуваат дека министерот за земјоделство Аријанит Хоџа, кој е генерален секретар на Беса, ќе биде разрешен од министерската позиција, меѓутоа засега не е утврдено дали Алтерантива ќе го земе овој ресор или други два.

Доколку се официјализира влезот на Алтернатива во владата, тоа значи дека парламентарното мнозинство би имало 64 пратеници.

Меѓутоа, неофицијално дознаваме дека напредни преговори се водат и со еден од 8-те пратеници на Алијанса за Албанците на Зијадин Села, кој може да биде 65-тиот пратеник на новото мнозинство.

И координаторот на пратеничката група на социјалдеморкарите, Јован Митрески, рече дека мнозинството ќе се прошири, а за тоа јавноста ќе ја известат самите пратеници.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 11

AnimeFreak Josee, the Tiger and the Fish

animefreaks official website Fairy Tail

Dragon Ball Z (Dub) Episode 283

anime streaming Attack on Titan