(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии

БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: ГЛИГОРОВ РЕШИ ДА СЕ ОДВОИМЕ ОД СРБИЈА И СТИГНА КАЗНА ОД БЕЛГРАД ВО ВИД НА АТЕНТАТ!

Поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов, неодамна повтори дека најважен фактор за постоењето на Македонија се Американците. Фрчковски оценува дека тоа е точна проценка.

-Во 1992 бевме сами. Тогаш 200 американски војници дојдоа во Тетово, за првпат под туѓа команда, за да помогнат да се спротивставиме на политиката на Милошевиќ. Во 1993 Милошевиќ и формално има понуда до Мицотакис за поделба на Македонија. Потоа почна да се гради политичката и дипломатската линија. Тој раскин со Србија беше одлука на Глигоров и тој ја плати цената за таа одука, вели Фрчкоски.

loading...

game đánh bài go88 hack game online go88 app hack go88

mở khoá tài khoản sunwin sunwin miễn phí tải game sunwin cầu sunwin