Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа

БОМБА НА КООРДИНАТОРОТ НА СДСМ: ВЛАДЕЈАЧКОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ РАСТЕ И ЌЕ БИДЕ СООПШТЕНО УТРЕ, РЕЏЕПИ ИМАЛ ПРИТИСОЦИ ОД ТИЕ ШТО ГО БАРААТ

Митревски кажа дека пратеникот Кастриот Реџепи не добивал притисоци од нив како што кажа Мицкоски, тука обратно – притисоците биле од опозицијата, и тој во најскоро време тоа ќе го каже. (Фото: СДК.МК)

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митревски вели дека власта ќе има поголемо парламентарно мнозинство и дека тоа ќе биде соопштено утре. Тој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш ја излажа јавноста со тврдењата дека имаат мнозинство за гласање недоверба на владата, додека цел ден е на пауза седницата за гласање оти нема кворум, затоа што пратеникот од Беса Кастриот Реџепи цел ден не е достапен.

„Мицкоски е во право за едно нешто, дека власта има поголемо парламентарно мнозинство. Дозволете случувањата утре да ги добиете од оние кои треба да ги кажат“, кажа Митревски.

Тој кажа дека пратеникот Кастриот Реџепи не добивал притисоци од нив како што кажа Мицкоски, тука обратно – притисоците биле од опозицијата, и тој во најскоро време тоа ќе го каже. Митревски рече и дека нема контакт со Реџепи но дека познавајќи го како колега пратеник, верува оти тој ја поддржува евроинтерграцијата на земјава.

loading...

anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia Season 3 Episode 19

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 20

4anime BANANA FISH

watch animes My Hero Academia Season 3

SK8 the Infinity

tải go88