ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

БОМБА НА КОВАЧЕВСКИ: ЕДНАКВО СУМ БЛИЗОК И СО ЗАЕВ И СО ЦРВЕНКОВСКИ, ТУКА СУМ ДА ГИ ОБЕДИНАМ СИТЕ ФРАКЦИИ

Коментарите во јавноста се дека Вие претставувате одредено „заедничко лидерско решение“ за обединување на главните фракции во СДСМ. Дали сте толку близок и до Бранко Црвенковски колку и до Зоран Заев?

Ковачевски: Ваквите коментари ги сметам за позитивни, бидејќи значат дека низ годините имам изградено добри релации со сите што имале врвни позиции во СДСМ. И тоа е точно. Како член во СДСМ од 1994 година сум бил дел од речиси сите досегашни раководства, било на локално или на централно партиско ниво. Секогаш сум имал коректен и професионален однос со сите и од таа позиција ќе го дадам својот максимум за да го обединам членството. Во повеќе интервјуа досега посочив дека сум голем противник на политичките фракции и гледање на внатрепартиските односи низ ваквата призма. Не случајно главниот слоган на мојата кампања беше ЗАЕДНО, затоа што сум убеден дека тоа е единствениот пат по кој треба да продолжиме. Ние, како членови на СДСМ, што е и суштината на демократијата, често меѓусебно имаме различни ставови или несогласувања, но имаме една заедничка цел, а тоа е силна и обединета партиска организација што ќе работи во интерес на граѓаните. Поаѓајќи од ова, јас цврсто верувам дека во периодот што следува СДСМ ќе доживее трансформација како во начинот на работа и организацијата, така и во унапредување на внатрепартиските односи. Заемната доверба и почит мора да ја засноваме на квалитетна соработка, ангажман, но и одговорност на секој член од тимот.

Дел од интервју на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски за Слободен Печат.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Record of Ragnarok

anime gogo Black Clover (Dub)

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Gintama

gogoanime Death Note