ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, КОСТА ПЕТРОВ ИМАШЕ НЕСРЕЌА И ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ
ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, КОСТА ПЕТРОВ ИМАШЕ НЕСРЕЌА И ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ
Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа
Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа
(ВИДЕО) Милевски: Еднакви услови за сите деца, после 60 години го реновиравме училиштето „Пецо Даскалот“ во Заполжани
(ВИДЕО) Милевски: Еднакви услови за сите деца, после 60 години го реновиравме училиштето „Пецо Даскалот“ во Заполжани
(ВИДЕО) СЕ ГРАДИ ПЕТТАТА МИНИ ХЕЦ ВО ЈП КОМУНАЛЕЦ КАВАДАРЦИ - МИТКО ЈАНЧЕВ НА ТЕРЕН
(ВИДЕО) СЕ ГРАДИ ПЕТТАТА МИНИ ХЕЦ ВО ЈП КОМУНАЛЕЦ КАВАДАРЦИ - МИТКО ЈАНЧЕВ НА ТЕРЕН
Заев: Крајната цел е да нема граници меѓу С. Македонија, Србија и Албанија
Заев: Крајната цел е да нема граници меѓу С. Македонија, Србија и Албанија
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ - СЕМЕЈНИТЕ ВИНАРИИ КЕ ДОБИЈАТ ИЗЛОЖБЕН САЛОН
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ - СЕМЕЈНИТЕ ВИНАРИИ КЕ ДОБИЈАТ ИЗЛОЖБЕН САЛОН
Денес во посета на Општина Кавадарци беше делегација на Мировниот корпус предводена од директорката Деборах Конер
Денес во посета на Општина Кавадарци беше делегација на Мировниот корпус предводена од директорката Деборах Конер
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ

БОМБА НА МИЛЕНКО: Вртикапата Сафет Бишевац и либералката Гордана Сиљановска главни кандидати на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на Скопје!

– ВМРО ДПМНЕ ќе напраи голема грешка ако ги предложи Бишевац или Сиљановска за градоначалници на Скопје, тоа ќе биде голем подарок за Заев…

Миленко Неделковски во својата најнова емисија. Ова има голема логика ако се знае дека МИцковски мака мачи да привлече гласови надвор од оној традиционален десничарски кампус. Бишевац е муслиман, бошњак и може тука многу да помогне да привлече гласови од малцинства, тоа порано и Груевски го правеше со ставањето на листа на пратеници на македонци муслимани како Нола Смајлоска и коалициите со Ромите.

Но сепак скопската елита и неопределените нема да му простат тоа што како ѕвезда на поранешната А1 сега е со џелатите и гробарите на славната телевизија на Велија Рамковски, тоа е сепак премногу дури и за македонската јавност која брзо заборава и простува, но ова е премногу дури и за овие македонски стандарди.

Сиљановска пак би ги извадила на гласање оние стари комунисти мрчатори кои не го сакаат Заев затоа што бил од село, значи Сиљановска би ги привлекла комуњарите кои глумат дека се левичари а уствари се национал – социјалисти попут Апасиев, а такви се голем процент од македонските екс и сегашни комунисти, дури 50% глумат дека се приврзаници на титивото Братство Единство, но во себе си ги потпевнуваат песните на навивачите на Вардар, Комитите, За Шиптари – Гасна Комора…

Но со Сиљановска ВМРО ќе ги изгуби гласовите на Албанците затоа што Сиљановска целиот живот го посвети на борба против правата на Албанците пред се рамковниот договор и Албанците тоа нема да и го заборават.

Идеално би било за Мицковски да најде некој кандидат кој би бил микс на Сиљановска и Бишевац, значи припадник на малцинствата и муслиман но левичар урбан лик тешка комуњара, таков би бил на пример академик Луан Старова и слични како него, но тие не би си дозволиле како Бишевац и Сиљановска да бидат на листа на десничарска националистичка мафијашка партија, тука е големата мака на Мицковски што нема таков човек со углед и реноме кој би си дозволил да биде на негова листа затоа што ВМРО ДПМНЕ не само што не се ОЧИСТИ од гревовите на Груевизмот туку насобра нови гревови како анти западна партија која го кочеше влезот во НАТО, даде безрезервна поддршка на убијците од 27-ми април, уште ги брани обвинетите од СЈО и плус сега го блокира влезот во ЕУ преку блокада на договорот со Бугарија и како бонус се пред влез на црната листа на Џо Бајден, значи ПУН ПОГОДОК за Мицковски да стане новиот Јанко Бачев во земјава, и со тоа тој си ја запечати својата политичка судбина. Го чека пораз на локалните и заминување од лидерската позиција во ВМРО ДПМНЕ и враќање кај тате на Машински, саму таму може он да вирее во топ форма, под закрила на сенката на тате, тоа не бара ниту визија, ниту политичка инвентивност и храброст, нити државничка одговорност, ништо од тоа не е потребно да бидеш успешен машинец со врски на тате професор…

loading...

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Yasuke (https://wcostream.cc/m/a7rm) Episode 6

Watch anime online for free at 4Anime 4anime anime. Watch Marie & Gali ver. 2.0 Episode 30

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Keroro Movie 3 Episode Full

KissAnime Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/aoxjt