(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Град Скопје почна со процесот на тргање на првата галија од коритото на реката Вардар
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Град Скопје почна со процесот на тргање на првата галија од коритото на реката Вардар
Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД подготвен за Европскиот Клупски Куп 2021
Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД подготвен за Европскиот Клупски Куп 2021
КОВАЧЕВСКИ: ГО ОЖИВЕАВМЕ ПРОЕКТОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА НА БИТОЛА, ИЗГРАДБАТА ПОЧНУВА ВО ОКТОМВРИ
КОВАЧЕВСКИ: ГО ОЖИВЕАВМЕ ПРОЕКТОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА НА БИТОЛА, ИЗГРАДБАТА ПОЧНУВА ВО ОКТОМВРИ
ХРИСТО КОНДОВСКИ: ДА ГИ НЕГУВАМЕ СЕМЕЈНИТЕ ВРЕДНОСТИ
ХРИСТО КОНДОВСКИ: ДА ГИ НЕГУВАМЕ СЕМЕЈНИТЕ ВРЕДНОСТИ
АКО ВАКА БРОИ КОЗИ ТЕШКО НЕГО - МИЛЕНКО ГИ СПРЕМА ВМРОВЦИТЕ ЗА ПОРАЗ: АКО ОД 60 ОПШТИНИ ОСВОИМЕ 20, МОЖЕМЕ ДА СМЕТАМЕ ДЕКА СМЕ ПОБЕДНИЦИ!
АКО ВАКА БРОИ КОЗИ ТЕШКО НЕГО - МИЛЕНКО ГИ СПРЕМА ВМРОВЦИТЕ ЗА ПОРАЗ: АКО ОД 60 ОПШТИНИ ОСВОИМЕ 20, МОЖЕМЕ ДА СМЕТАМЕ ДЕКА СМЕ ПОБЕДНИЦИ!
ЕУ ВЕЌЕ ПОЧНА ОФИЦИЈАЛНО ДА ГО КОРИСТИ МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК - Повеќе од 400 поими и нивните дефиниции од терминологијата за родова еднаквост достапни и на македонски јазик
ЕУ ВЕЌЕ ПОЧНА ОФИЦИЈАЛНО ДА ГО КОРИСТИ МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК - Повеќе од 400 поими и нивните дефиниции од терминологијата за родова еднаквост достапни и на македонски јазик
(ВИДЕО) СЛУГИТЕ НА РЕЖИМОТ ПОЧНАА ДА СЕ ИЗВИНУВААТ, НО СЕГА Е ДОЦНА
(ВИДЕО) СЛУГИТЕ НА РЕЖИМОТ ПОЧНАА ДА СЕ ИЗВИНУВААТ, НО СЕГА Е ДОЦНА
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ПРЕДУПРЕДИ НА ВРЕМЕ: Силно невреме во Велес - улиците поплавени, сообраќајот отежнат
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ПРЕДУПРЕДИ НА ВРЕМЕ: Силно невреме во Велес - улиците поплавени, сообраќајот отежнат

БОМБА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО – Арјанит Хоџа: Инвестиција од 22 милиони евра за решавање на проблемот со вода за пиење и наводнување во Липково

По предлог на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, на денешната седница, Владата ја донесе информацијата за одобрување на тендерската постапка од пред неколку години за изградба на брана на река Слупчанска.

Инвестицијата ќе треба да се реализира во рок од 4 години со вкупна вредност од околу 22 милиони евра. (1.342.000.000 ден). Ова е најголемата капитална инвестиција што ќе се случи во Општина Липково.

Со ова се очекува да биде целосно решен проблемот со вода за пиење и наводнување на земјоделските површини!

Фејсбук статус на Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство

loading...

Website https://animepahe.cc: Watch Irresponsible Captain Tylor OVA (Dub) animepahe Episode 10 dubbed anime

4Anime: Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei! Shorts (Dub) anime episode 5 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation english

Website https://animefreak.ws: Watch Gaiking: Legend of Daiku-Maryu animefreak Episode 39 animefreak one piece

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime my hero academia

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animefreakws.aspx

Mastodon: https://mastodon.top/@animefreakws