БОГОЕВ: БРАВО за сите првенци на генерација од десетте основни училишта во Карпош. Локалната самоуправа доделува по 10.000 денари за секој од нив
БОГОЕВ: БРАВО за сите првенци на генерација од десетте основни училишта во Карпош. Локалната самоуправа доделува по 10.000 денари за секој од нив
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРОБИШТИП: По повод Светскиот ден на крводарителството, денес доделивме плаќети и пригодни подароци на 5 наши сограѓани, кои дарувале крв 75 и 50 пати
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРОБИШТИП: По повод Светскиот ден на крводарителството, денес доделивме плаќети и пригодни подароци на 5 наши сограѓани, кои дарувале крв 75 и 50 пати
ЖЕНЕВА СЕ СПРЕМА ЗА СРЕДБАТА ПУТИН БАЈДЕН ВО СРЕДА: Состанокот ќе го обезбедуваат 3.000 швајцарски полицајци и војници, а за безбедноста на воздушниот простор ќе бидат вклучени француските сили за авијација и противвоздушна одбрана
ЖЕНЕВА СЕ СПРЕМА ЗА СРЕДБАТА ПУТИН БАЈДЕН ВО СРЕДА: Состанокот ќе го обезбедуваат 3.000 швајцарски полицајци и војници, а за безбедноста на воздушниот простор ќе бидат вклучени француските сили за авијација и противвоздушна одбрана
БУГАРИЈА ЈА ДОБИ ПОРАКАТА ОД НАЈМОЌНАТА ЗЕМЈА ВО ЕУ - ГЕРМАНИЈА БАРА ДА СЕ УКИНЕ ПРАВОТО НА ВЕТО ВО ЕУ
БУГАРИЈА ЈА ДОБИ ПОРАКАТА ОД НАЈМОЌНАТА ЗЕМЈА ВО ЕУ - ГЕРМАНИЈА БАРА ДА СЕ УКИНЕ ПРАВОТО НА ВЕТО ВО ЕУ
БРАВО - ОТКАКО СТАНАА ЗЕЛЕНИ, ДУИ ПОЧНАА ДА РУШАТ ДИВОГРАДБИ - Мерко: Шест платформи на плажите во Струга ќе се отстранат, другите објекти имаат одобрение
БРАВО - ОТКАКО СТАНАА ЗЕЛЕНИ, ДУИ ПОЧНАА ДА РУШАТ ДИВОГРАДБИ - Мерко: Шест платформи на плажите во Струга ќе се отстранат, другите објекти имаат одобрение
ПРЕКРАСНА СТОРИЈА - 15 БЕЗДОМНИЦИ ДОБИЈА ВРАБОТУВАЊЕ, А СИТЕ ЧИСТА ОБЛЕКА И ФРИЗУРИ, ВО АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ЗА ВРЕМЕ НА КОВИД КРИЗАТА
ПРЕКРАСНА СТОРИЈА - 15 БЕЗДОМНИЦИ ДОБИЈА ВРАБОТУВАЊЕ, А СИТЕ ЧИСТА ОБЛЕКА И ФРИЗУРИ, ВО АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ЗА ВРЕМЕ НА КОВИД КРИЗАТА
(ВИДЕО) Заев на Самитот на шефови на држави и влади на НАТО: Со првото учество на самит на НАТО го даваме и нашиот придонес за стратешките одлуки и за иднината на Алијансата
(ВИДЕО) Заев на Самитот на шефови на држави и влади на НАТО: Со првото учество на самит на НАТО го даваме и нашиот придонес за стратешките одлуки и за иднината на Алијансата
АРНАУТОВИЧ МУ СЕ ИЗВИНИ НА АЛИОСКИ ЗА НАВРЕДИТЕ
АРНАУТОВИЧ МУ СЕ ИЗВИНИ НА АЛИОСКИ ЗА НАВРЕДИТЕ

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Проблемот може да се реши само смирено и без хистерии да се мобилизира европската и американската поддршка, да се дадат дополнителни гаранции за смирување на бугарската (предизборна) возбуда

И повторно сме на истата позиција како години со ред: кога и да се појави меѓународен проблем што го решава „администрацијата“ на Заев – грчко вето, Преспански договор, НАТО, француско вето, бугарско вето… – опозицијата почнува да колне, да дречи, да сече вени, да прогнозира неуспех, национална катаклизма и предавство.

Сурија од разни „меѓународни величини“ од ВМРО-ДПМНЕ, кои ни омлет немаат направено во меѓународната политика, по телевизии, портали и на прес-конференции расправаат за мусаки, имам-бајалди, шатобријани („за четири особе“) и кордон-блеа, мислиш дека се шефови со по три мишелин ѕвезди за интернационалните кујни околу Македонија! А „експертизата“ и, уште повеќе, учинокот во меѓународната политика во биографиите главно им завршува на десетка со кромид или караѓорѓеви плескавици!

Ах, да, и половина од овие што ги судат од нивното бившо раководство имаат меѓународни оф-шор сметки по белосветски дестинации.

Кај сите овие дипломатски роштиљ-мајстори консензусот е дека Договорот со Бугарија бил погрешен, дека тие уште на времето „предупредувале“ и барале договор да нема, ама „криминалецот Заев“ не ги слушал и ја распродавал македонската славна историја за свои бизнис интереси. И дека сега треба да му се „одземе“ правото на Заев да го решава проблемот со Бугарија.

Целата колумна на Сашо Орданоски на „Цивил Медиа“ на следниот линк.

loading...

AnimeHeaven watch anime dub: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Full

AnimeFreak watch anime free: Dr. Stone (Dub) (https://animefreak.ws/m/BqEK) Episode 24