БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот

– Владата може самата да ја донесе одлуката да се прифати францускиот предлог. Предлогот е во рамките на собраниската декларација за црвените линии во преговорите. Се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот и сите протоколи што се предвидени. Не е време за политизација, ова е историски подвиг после 17 години чекање конечно да ги почнеме преговорите со ЕУ.

Османи на Телма.

„Сите 7 нормативни точки на Резолуцијата на Собранието на Република Македонија ќе бидат прекршени доколку Владата донесе одлука за прифаќање на францускиот предлог… Непочитување на одлука на Собранието е безвластие и рушење на уставен поредок… Да потсетам, резолуција е, а не декларација…“, напиша Димовски на Фејсбук.

sun win

tải sunwin apk sunwin club sunwin web

sunwin tài xỉu sunwin web sunwin.apk mới nhất

sunwin

sunwin