БРАВО - СДСМ: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките
БРАВО - СДСМ: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките
БРАВО - Рекордерката Дрита Исљами наградена со 100.000 денари од Град Скопје
БРАВО - Рекордерката Дрита Исљами наградена со 100.000 денари од Град Скопје
НАУМОВСКИ: Од септември, дополнителни 90 места за деца во објектот Детелинка на градинката Росица. Изградбата на трите занимални влегува во својата завршница.
НАУМОВСКИ: Од септември, дополнителни 90 места за деца во објектот Детелинка на градинката Росица. Изградбата на трите занимални влегува во својата завршница.
Од 82-та седница на Владата: Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието
Од 82-та седница на Владата: Предлогот за законски измени за повисока еколошка такса за нафтените деривати одат на усвојување во Собранието
ВО ТЕТОВСКА ГОРНА ЧАРШИЈА СЕ СТАВА ФЕКАЛНА И АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА
ВО ТЕТОВСКА ГОРНА ЧАРШИЈА СЕ СТАВА ФЕКАЛНА И АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА
(ВИДЕО) ПАНЧЕВ: НЕ СЕ ПОСРАМОТИВМЕ НА ЕВРОПСКОТО, ИГРАВМЕ УБАВ ФУДБАЛ И ТОА Е ГОЛЕМА РАБОТА
(ВИДЕО) ПАНЧЕВ: НЕ СЕ ПОСРАМОТИВМЕ НА ЕВРОПСКОТО, ИГРАВМЕ УБАВ ФУДБАЛ И ТОА Е ГОЛЕМА РАБОТА
(ВИДЕО) ЕДИ РАМА Е МЕГА ЦАР, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО КАЖА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС ВО СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ЕДИ РАМА Е МЕГА ЦАР, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО КАЖА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС ВО СКОПЈЕ
КАФАНСКО ИНТЕРВЈУ НА ТЕЛМА: Водителката Сања Васиќ цел саат со лични коментари ги девалвираше сите одговори на премиерот Заев, а пак прашањата и беа како на вмровска пијандурка пред кооперација...
КАФАНСКО ИНТЕРВЈУ НА ТЕЛМА: Водителката Сања Васиќ цел саат со лични коментари ги девалвираше сите одговори на премиерот Заев, а пак прашањата и беа како на вмровска пијандурка пред кооперација...

БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: БИТКАТА ЗА МПЦ НЕ Е ВЕРСКО ПРАШАЊЕ ТУКУ ПАТРИОТСКО, ИДЕНТИТЕТСКО, НАЦИОНАЛНО ПРАШАЊЕ!

– За критиките дека сум се мешал во верски прашања и дека сум ја преминал линијата на одвоеноста на државата и црквата, сакам да ви раскаам една анегдота од пред 20 години кога со тогашниот претседател Борис Трајковски бевме кај истиот овој патријарх во Истанбул. Јас тогаш му бев советник за национална безбедност на Трајковски. Борис му се обрати на патријархот – знаете, јас сум методист протестант, ама сум и Македонец па ве молам да и помогнете на МПЦ да добие автокефалност. Па така и јас сега, тоа прашање го гледам како национално, идентитетско, патриотско а не како верско прашање.

Претседателот Пендаровски по седницата на советот за безбедност.

loading...

WCOStream ben 10 alien force wcostream: Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://wcostream.cc/m/mb1N) Episode 12

AniWatch watch anime online: Watch Death Note (Dub) Episode 30 (https://aniwatch.pro/m/m35G/ep-30)