ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

БОМБА НА ПОПОВ – ДАНЕЛА ЛАЖЕ ДЕКА ЌЕ ГРАДИ ПЕТ МЕГА ПАРКОВИ, ПАРИ ЗА ТОА ВО БУЏЕТОТ НЕМА ПРЕДВИДЕНО, ИМА САМО ЗА ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА!

Попов: Буџетот на Град Скопје за 2022 не е за развој, туку за вдомување кадри на ВМРО-ДПМНЕ и истиот е доказ за неспособноста на Арсовска.

Лагата со 5-те „мега паркови“ кои што треба да бидат со големина на Градски Парк ќе мораме да почекаме да ни биде разоткриена, бидејќи во овој буџет градоначалничката не предвидела пари за ниту еден од нив. Ако првата година од својот мандат ја потроши без да изгради ниту еден од нив, тогаш ќе мора да изгради пет паркови за три години. Но, и за да изгради пет паркови за три години, тие мораат да бидат проектирани однапред, а за проекти се уште не станало ни збор. Но, и оваа лага, како и онаа за бесплатниот превоз, ќе почекаме градоначалничката да ни ја соопшти како лоша вест понатаму во својот мандат – пет мега паркови во Скопје нема да има. Но, не само што нема да има мега паркови, нема да има ни нови зелени покриви во Скопје.

Проектот за зелен покрив на Мавровка го нема во буџетот – Арсовска не смета дека е потребно зеленило крај најголемата и најзагадена раскрсница во градот. Во буџетот за 2022 нема ниту една велосипедска патека, ниту еден вело паркинг, велоштад, нема рампи на кејот, нема опрема за автобусите да превезуваат точаци, нема субвенции за сервис, нема субвенции за дополнителна опрема. За развој на велосипедизмот во Скопје, Данела во 2022 не планира апсолутно ништо.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 11

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

Tokyo Revengers

Bleach

stream anime online The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat