Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием
Турција побара екстрадиција на „33 терористи“ од Шведска и Финска откако го тргна ветото за прием

БОМБА НА РУСКОВСКА: И МИЈАЛКОВ САКА ДА ПРИЗНАЕ ВИНА И ДА ПЛАТИ ОШТЕТА ЗА ИМПЕРИЈА, ЌЕ БАРАМЕ ДА УПЛАТИ ЗНАЧИТЕЛНА СУМА ПАРИ ВО БУЏЕТОТ, НЕМА ДА ПРИФАТИМЕ НЕДВИЖНИНИ ЌЕ НИ ТРЕБА 10 ГОДИНИ ТИЕ ИМОТИ ДА ГИ ПРОДАДЕМЕ

Русковска: Има најави и дека Мијалков сака да се спогоди со Обвинителството

Сашо Мијалков исто така сака да се спогоди за случајот „Империја“, информира денеска шефицата Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Според неа, има најави дека и Мијалков сака спогодба, но како што вели, „ќе видиме што ќе понуди и сигурно ќе биде поголема и сумата што би требало да ја уплати во Буџетот на државата“.

-Дали ќе прифатиме ќе зависи од координација со јавниот обвинител Јовески. Сакам да појаснам дека е многу за државата во готово да се уплатат средства од овие замрзнати 32 милиони евра, затоа што сите знаеме колку време треба за пресуда и таа да стане правосилна. Вчера разбрав дека за одземен имот од предметот „Франкфурт мафија“, сега почнува постапката за продавање после 10 години. Во интерес на државата е да се уплатат пари во готово, кажа Русковска во емисијата „Топ тема“.

Обвинителката смета дека граѓаните треба да бидат задоволни од тоа што средствата се плаќаат во готово и дека се враќаат во Буџетот на Македонија.

loading...

go88 club play go88 go88 là gì

game bài sunwin truc tuyen link tải sunwin ios hỗ trợ sunwin