ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!
(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ГОЛЕМ ДЕН ЗА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО, СПАСЕНИ СЕ НЕКОЛКУ ЖИВОТИ СО ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА ОРГАНИ ОД ЕДЕН ДОНОР!
(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ГОЛЕМ ДЕН ЗА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО, СПАСЕНИ СЕ НЕКОЛКУ ЖИВОТИ СО ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА ОРГАНИ ОД ЕДЕН ДОНОР!
НАУМОВСКИ: Правиме нов паркинг за 25 возила на "Шидска"! Со претходно изградениот паркинг кај старата полициска станица, централното подрачје на Ѓорче Петров добива нови 80-тина паркинг места
НАУМОВСКИ: Правиме нов паркинг за 25 возила на "Шидска"! Со претходно изградениот паркинг кај старата полициска станица, централното подрачје на Ѓорче Петров добива нови 80-тина паркинг места
БРАВО - АКО НЕЈЌАТ АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА ДА ДОЈДАТ, СДСМ ЌЕ ГИ ДОНЕСЕ ВО СКАФАНДЕРИ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА, ЏАФЕРИ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА УТРЕ
БРАВО - АКО НЕЈЌАТ АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА ДА ДОЈДАТ, СДСМ ЌЕ ГИ ДОНЕСЕ ВО СКАФАНДЕРИ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА, ЏАФЕРИ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА УТРЕ
10 милиона евра извоз - 170.000 до 200 000 јагниња ќе завршат на велигденските трпези во Италија и во Хрватска
10 милиона евра извоз - 170.000 до 200 000 јагниња ќе завршат на велигденските трпези во Италија и во Хрватска
Со италијански искуства ќе се спречуваат измамите со храна
Со италијански искуства ќе се спречуваат измамите со храна

БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ОПШТИНА ШУТКА ЃУБРЕТО ОД ОПШТИНАТА ГО ФРЛА НАМЕСТО ВО ДРИСЛА НА ДИВА ДЕПОНИЈА А ПОСЛЕ БАРААТ ОД ГРАД СКОПЈЕ НИЕ ДА ИМ ГИ ЧИСТИМЕ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ?!

На прашање од новинар кој пренесе изјава на градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш дека град Скопје не ги чистела дивите депонии во Шутка, градоначалникот на Скопје Петре Шулегов одговори:

– Треба да го прашате зошто неговото комунално претпријатие ѓубрето од Шутка наместо во Дрисла го остава на диви депонии низ Шутка па после од нас бараат ние редовно секој месец да ги чистиме депониите што еднаш сме ги исчистиле, не може град Скопје да биде комунално на Шутка си имаат они комунално кое треба законски да си ја врши својата работа.

На новинарско прашање дека Дудуш се жалел дека град СКопје ништо не направил за Шутка, Шилегов одговори:

– Ние сме во 4-та фаза од изградбата на улицата Индира Ганди, главна улица која поминува низ Шутка и таа улица 40 години не е реновирана. Но градоначалникот дава несреќни изјави затоа што е време на Корона па луѓето малце се кој со температура кој во паника…

loading...

ANIMEFLIX anime online: High-Rise Invasion (https://animeflix.nl/m/P1bL) Episode 12

WCOStream watch anime: Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://wcostream.cc/m/mb1N) Episode 12