Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

БОМБА НА СПАСОВСКИ: ЌЕ ИМА ФИНАНСИСКИ ИСТРАГИ ЗА ТОА ОД КАДЕ ИМ НА МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ ТОЛКУ МИЛИОНИ ДА ПОНУДАТ ЗА ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ПРИТВОР?!?!

Клучен приоритет за полицијата е да се вратат активно финансиските истраги, потврди во гостувањето на „Утрински брифинг“, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој откри дека поради неводењето на финансиски истраги, од 1991 година па се до 2017 година се реализирано единствено три конфискации на имот.

-Веќе се направени тимови кои паралелно работат на финансиска истрага и покрај кривичната истрага. Ако се нудат милионски суми за кауции, тоа е доволен мотив за финансика истрага. Не само што ќе се истражат тие понудени пари, туку уверен сум дека луѓето што ги нудат тие пари имаат многу повеќе средства стекнати на нелегален начин, освен овие што ги имаат понудено за кауција, вели Спасовски.

Министерот кажа дека се води финансиска истрага континуирано во предмети каде ќе се утврди нелегално прибавување имотно правна корист.

-Ако направат кривично дело, гледаме и дали сториле нелегално прибвување. На тоа работи единица во Одделот на организираниот криминал за цела држава, но наша цел е во секој сектор на внатрешни работи да имаме ваква посебна единица, заклучи Спасовски.

loading...

AniWatch: Dragon Ball: Mystical Adventure (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

https://animeflv.uk dubbed anime

Pokemon Journeys: The Series (Dub) Episode 60

Animeflixnl contently: https://animeflixnl.contently.com/

Molbiol: http://molbiol.ru/forums/index.php?showuser=1189414