Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот

БОМБА НА СУДИЈАТА НАНЕВ: СО ДИГИТАЛИЗАЦИЈАТА, СУДОВИТЕ ЌЕ ЗАШТЕДАТ 15 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО НА ХАРТИЈА, ПИСМА, ТОНЕРИ, ПРИНТЕРИ…

– Со дигитализацијата на судството ќе заштедиме 15 милиони евра годишно на хартија тонери принтери пошта и останато… Притоа ќе се подобро транспарентноста и ќе се олесни работата на адвокатите и судиите и сите странки во судовите.

Судијата од Кавадарци, Лазар Нанев на денешниот прес во влада на тема дигитализација на судството.

loading...

WCOStream we bare bears wcostream: Watch High-Rise Invasion Episode 5 (https://wcostream.cc/m/zqNG/ep-5)

AnimeHeaven animeheaven one piece: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 1