БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!

БОМБА НА ТАЧИ: Мнозинството може да стигне до 70 пратеници

Долго траеше, не баш глатко – вака лидерот на ДПА Мендух Тачи го опиша вчерашниот состанок во СДСМ со коалициските партнери во врска со влегувањето на Алтернатива во Владата.

-Добрата вест е што сегашното мнозинство обезбеди стабилно мнозинство и тоа е добра вест за граѓаните и за процесот. Кога се прават договори, секој си го толкува договорот како што сака. Мене ми е важно да се знае дека Албанците не добиваат, а Македонците не губат позиции. Некои велат дека Алтернатива зеле многу места, но тоа не е точно. Далеку сме од оној процент што е договорен од Охридскиот договор. Сега имаме стабилна Влада и стабилни институции – вели Тачи.

Тој додаде дека Зоран Заев има намера да си замине од позицијата, но тоа ќе зависи од ситуацијата со Бугарија и нејзиниот развој. Според лидерот на ДПА, владиното мнозинство може да стигне до 70 пратеници.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime dub ANIMEFLIX To Your Eternity

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2 Episode 3

WONDER EGG PRIORITY

ANIMEFLIX Your Name.

ANIMEFLIX WONDER EGG PRIORITY

tải go88