Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци

БОМБА НА ТВ 21: ВЕСКОСКИ ЌЕ БИДЕ НОВ ДИРЕКТОР НА УЈП, ЛУКАРЕВСКА ОДИ ПОВИСОКО

Поранешниот директор на Водовод Душко Вескоски како што неофицијално од партиски извори дознава ТВ21, можно е да биде кандидат за директор на Управата за јавни приходи.

Сања Лукаревска актеланта директорка на УЈП, веројатно ќе добие повисока функција во Влада.

Лукаревска вчера за ТВ21 ги коментирaше овие најави.

„За владиониот кабинет, неговиот состав и кадровската понуда ќе се дискутира на следната седница на Централниот одбор на СДСМ која ќе биде по новогодишните празници, така што заеднички сите ќе ги носиме тие многу битни од друга страна сензитивни одлуки за државата“, потенцираше Лукаревска.

Утре новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски го добива мандатот од претседателот Стево Пендаровски, по што започнува да тече рокот од 20 дена за состав на нова Влада и програма која подоцна треба да се гласа во Собранието.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 3

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 11

watch animes Bleach (Dub)

animes online AnimeDao Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

dubbed anime My Hero Academia Season 2