ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ПАНИКА ВО СКОПЈЕ: Дојава за бомба во МНТ, итно евакуирани сите институции, сообраќајот блокиран
ПАНИКА ВО СКОПЈЕ: Дојава за бомба во МНТ, итно евакуирани сите институции, сообраќајот блокиран
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЖЕСТОКО ДО МИЛОШОСКИ: Одвратен е начинот како вмровските пулени се радуваат на бугарското вето
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЖЕСТОКО ДО МИЛОШОСКИ: Одвратен е начинот како вмровските пулени се радуваат на бугарското вето
НЕМА ПОГОЛЕМА ГНИДА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА ОД АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Oтишол во Вашингтон да лобира Северна Македонија да не започне преговори за членство во ЕУ
НЕМА ПОГОЛЕМА ГНИДА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА ОД АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Oтишол во Вашингтон да лобира Северна Македонија да не започне преговори за членство во ЕУ
ЗАЕВ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ИТАЛИЈА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ
ЗАЕВ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ИТАЛИЈА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ
ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР
ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР
Николовски: Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата
Николовски: Започнува реализацијата на системот „Е-инспектор“, дигитализирано и силно оружје во борбата против корупцијата
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО
РУСКОВСКА: ВО ВРЕМЕ НА ВМРО ДПМНЕ БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ДА СЕ ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ВЛАДИН СЕКРЕТАР И ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ, СЕГА ИМАМЕ ОЈО КОЕ НЕ СЕ ПЛАШИ ОД НИКОГО

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: БРАНКО НАПРАВИ ИНЦЕСТ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, ГО СИЛУВАШЕ СВОЕТО ДЕТЕ, СДСМ!

И на крај го имаме факторот Бранко Црвенковски. Тој постојано ја повторува онаа излитена фраза, дека оваа СДСМ е негова ДНК. Ако е негова ДНК, значи тогаш тој е таткото на оваа СДСМ. Ако ја прифатиме таа теза, тогаш легендарниот Бранко Црвенковски е татко од типот на Јозеф Фрицел на оваа негово дете кое се вика СДСМ, во политичка смисла на зборот. И постојано БЦ на СДСМ, во политичка смисла на зборорт, му го прави тоа што Фрицел им го правеше на своите деца, а тоа е еден неприроден политички инцест.

И во 2006 година го донесе Груевски на власт, само да го симне Бучковски од чело на СДСМ, и во 2008 година ја симна Шекеринска од чело на партијата, за тој да се врати во 2009 година, и сега, можеби нема да го донесе Мицкоски на чело на владата, може ќе донесе некој Живко на Мицкоски, но ќе направи се да го симне Заев од чело на СДСМ. И редно е членовите на СДСМ да сфатат дека злото на СДСМ не се Бучковски, Шекеринска или Заев, злото на СДСМ е самонаречениот ДНК татко-Бранко Црвенковски.

Се разбира, тука има уште милион работи, да се цени дали штетата на Мила Царовска со учебниците или на Венко Филипче со вакцина политиката и направија поголема штета на СДСМ, но тоа го има секогаш и во секоја партија. Трите крупни промашувања на стратезите на СДСМ ги решија изборите.

loading...

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

https://kissanime.mx tokyo ghoul kissanime

AnimeHeaven: Kamisama Hajimemashita: Kamisama, Shiawase ni Naru anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime in heaven

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Website https://gogoanime.be: Watch I fall in love with you through a robot gogoanime Episode Full gogoanime demon slayer