КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ВРЕДЕН 500 МИЛИОНИ ЕВРА, ВМРО ДПМНЕ УЧЕСТВУВАШЕ КОНСТРУКТИВНО СО ПРЕДЛОЗИ КОИ НИЕ ГИ ПРИФАТИВМЕ ВО ПРАВЕЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ

– Имавме стара физибилити студија стара 10 години, таа ја ревидиравме со помош на австриската влада, за потоа да пристапиме кон павење на предлог законот за изградна на нов клинички центар во што ВМРО ДПМНЕ учествуваше конструктивно со доста добри предлози кои беа прифатени и внеени во предлог законот. Таа мала книшка од 25 страни со која мафта Мицковски е само записник од работната група меѓу министерството и преставник на ВМРО ДПМНЕ во процесот на ревидирање на физибилити студијата. Проект се уште нема затоа што тоа ќе биде дел од тендерската постапка, фирмата која ќе го изведува ќе треба да изработи и проект. Предлагаме во законот да се изнајми финансиска реномирана институција од ЕУ која ќе даде анализа дали понудата од изведувачот е финансиски оправдана затоа што решивме да нема повеќе изведувачи на тендерот туку двата изведувачи да дадат заедничка понуда, се работи за француска и германска компанија кои имаат екпертиза во изградба на болници (француската) и опремување и одржување на болници (германската). Бидејќи сакаме да ги користиме знаењата на двете компании решивме да им понудиме да настапат заеднички во изградбата на новиот клинички центар.

Венко Филипче објасни за процесот за изградба на клинички центар при што покажа и фотки како тој ќе изгледа.

– Овој габарит на клинички центар не може да се гради никаде на друго место освен во Ѓорче Петров на државно земиште каде нема да мора да правиме експропријација на приватно земјиште. Болницата ќе биде со 125 000 квадрати по цена од 4000е по квадрат со принцип клич на рака значи изградена и опремена со опрема болница плус обучен кадар и 10 години одржување на истата.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 10

dubbed anime GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Kiss x Sis (TV) Episode 12

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 23