(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во февруари ќе стигнат првите 5850 дози вакцини на Фајзер во земјава, договорени вкупно 800.000 дози

Првите 5850 дози вакцини на Фајзер ќе стигнат во февруари, соопшти Министерството за здравство откако утрово министерот, Венко Филипче во телефонски разговор со висок претставник од Фајзер го дефинирал договорот со компанијата.

-Република Северена Македонија, ќе добие 800 000 вакцини против Ковид 19, од производителот Фајзер. Првите 5850 дози вакцини на Фајзер ќе стигнат во февраури, потоа ќе следува пратка со поголема количина во март, април, а динамиката за цела 2021 година дополнително ќе се утврди. Вакцината на Фајзер се чува во фрижидери на -70 степени целзиусови, а истите во нашата земја ќе пристигна месецов. Регулаторните медицински агенции европската ЕМА и американската ФДА имаат дадено одобрение за вакцината на Фајзер, соопштуваат од Министерството за здравство.

loading...

Watch anime online for free at AniWatch dubbed anime

AnimeTV: Slayers: The Book of Spells (Dub) anime episode 3 online free at https://animetv.cc anime tv animania

Emma: A Victorian Romance Season Two (https://4anime.biz/m/XJKq) Episode 12

Honkai Impact 3 The Animation Re awakening (https://kissanime.mx/m/5Kdp) Episode Full

Gogoanimelol blogspot: https://gogoanimelol.blogspot.com/

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60d445be0b36225a07442aaf