Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

БОМБА НА ЗАЕВ: СО ТОА ШТО МИЈАЛКОВ ИЗВАДИ 11 МИЛИОНА ЕВРА ГАРАНЦИЈА СЕ ДОКАЖА ДЕКА СМЕ БИЛЕ ВО ПРАВО ДЕКА СЕ ЛОПОВИ КОИ ЈА ОПЉАЧКАА ЗЕМЈАТА!

„Прочитав во медиумите дека е дадена толкава гаранција, иако не сум сигурен колку е точен износот и каков се имот е предложен. Што да кажам? Welcome to the club! Се покажува она што го тврдевме како опозиција дека милиони од државата се украдени на нелегален начин.“- изјавува премиерот Зоран Заев, во интервју за Фокус, кога зборува за 11-те милиони евра кои Мијалков ги понуди како гаранција во судот за да излезе од притвор.

„Најголемиот криминал со двојните идентитети и лажните пасоши се случувал во третиот ешалон без знаење на врвот на поранешната власт, како и на сегашната власт. Зошто? Затоа што обрасците за пасоши се набавуваат и се оставаат на администрацијата. Некогаш тоа е со знаење на шефовите на највисоко ниво, некогаш самите служби го прават тоа. Ако има доказ кој води до некој повисок функционер, тоа ќе се докаже во истрагата. Нема бегање“ изјави премиерот Зоран Заев во интервју за „Фокус“.

Тој додаде дека институциите знаат кои се лажните пасоши и убеди дека веќе не може да излезе ниту еден пасош од таков вид, кој може да ја загрози визната либерализација на земјата.

„Врвот на МВР бил навремено информиран. Истрагата траела со месеци и денес имаме сублимат на случајот, осудени лица со признание дека кривично го злоупотребиле законот“ рече Заев.

Премиерот во интервјуто за „Фокус“ уште еднаш ги негираше гласините дека се сретнал со турскиот нарко-бос Седат Пекер.

„Запознат сум дека бил тука, читав по медиуми, но токму министер од Владата на Заев го протера од државата, заради одредени причини“, објасни Заев.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime free One-Punch Man

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

watch anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

aniwatcher app AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)

ani watch app Mother of the Goddess’ Dormitory

tải go88