Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните

БОМБА НА ЗАЕВ: УСПЕАВ ДА ПРИДОБИЈАМ УШТЕ 3 ПРАТЕНИЦИ ОД ОПОЗИЦИЈАТА, СЕГА ИМАМЕ ПОДДРШКА ОД 65 ПРАТЕНИЦИ!

Премиерот Зоран Заев од Кавадарци изјави дека во моментов владината коалиција има 65 пратеници, за носење на одредени одлуки. Со тоа бројот на пратеници е за три поголем од првичните 62.

Меѓутоа, Заев не открива за кои тројца дополнителни пратеници станува збор.

„Заедно со ДУИ и сето тоа што е разговарано со парламентот од вкупно 120 пратеници, верувам дека имаме поддршка за потребни работи, со најмалку 65 пратеници. За владата гласаа 62 пратеници, каде што Шахпаска после гласањето на Владата ѝпрестана функцијата, па после неа следува следниот на листата. Верувам во следните неколку дена парламентот ќе направи верификација на мандатот на следниот пратеник од листата за да вака оформената коалиција од 62 ја потврдиме комплетно. Имам намера на дел од пратеници да им понудам одредени раководни места во државата, од моја и од страна на Владата и министерствата коишто ги именуваат“, изјавил Заев.

loading...

AnimeTV: Tesagure! Bukatsumono Spin-off Purupurun Sharumu to Asobou anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv shows website

Blassreiter (https://gogoanime.be/m/2PD) Episode 24

Watch Gallery Fake Episode 37

Watch Shin Kimagure Orange☆Road: Soshite, Ano Natsu no Hajimari Episode Full

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/kissanimemx

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animeflixnl/