Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

БОМБА НА ЗАЕВ: Во службената белешка за Камчев има сериозни аргументи дека се спремал да бега!

ремиерот Зоран Заев вели дека не може да ги коментира информациите кои Агенцијата за национална безбедност (АНБ) ги дала во службената белешка за Орце Камчев бидејќи се строго доверливи, но може да каже дека станува збор за сериозни причини кои биле основ да се поднесе белешката до Јавното обвинителство кое понатаму си одлучило дали од судот да побара притвор или не.

Заев вели дека бил информиран од АНБ за случајот со оглед дека станува збор за институција која е под надлежност на Владата и тоа е дел од нејзината работа.

„Она што го видов, според моите стандарди е и тоа како сериозно аргументирано, согласно тоа што е наведено во самата белешка, во извештајот, кој се доставува до мене, до претседателот на државата, до претседателот на парламентот, до министерот за внатрешни работи. Тоа е работа на АНБ и можам да кажам, по моја оценка, има сериозни аргументации надлежна институција, независна од извршната власт да се замисли и донесе одлуки. Видовме дека се донеле одлуки, односно ЈО да бара притвор и судот да одлучи за притвор. Оставам понатаму надлежните институции ако одлучат да споделат детали, јас не би споделувал затоа што се работи за класифициран документ со кој комуницираат институциите“,

изјави Заев.
Бизнисменот Орце Камчев, во неделата (14 март) поради опасност од бегство доби 30-дневен притвор во случајот „Плацовите на Водно“ каде е еден од осомничените. Притворот го побара ОЈО за гонење организиран криминал и корупција по добиена белешка од АНБ дека бизнисменот подготвува бегство.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime website Dragon Ball Super

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

dubbed anime My Hero Academia Season 2

anime to watch Attack on Titan Final Season

AnimeFreak Fairy Tail (Dub) Episode 175