Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

БОМБА ОД СКОПСКАТА ЗООЛОШКА: ПО 60 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВО ЖИВЕАЛИШТЕ ЗА МЕЧКИТЕ, ПРОЕКТОТ ЌЕ ЧИНИ 50 000 ЕВРА, ПАРИТЕ СЕ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД СПОНЗОРИ

Браво за агилниот директор на Скопје ЗОО, Ѓорѓи Галетановски кој многу се труди и воведува нови интересни атракции во скопската зоолошка.

Најновиот проект кој ќе започне овие денови е реновирањето на живеалиштето на мечките кое не е реновирано 60 години. Тоа се наоѓа во централниот дел на зоолошката и проектот ќе чини 50 000 евра, пари обезбедени од донатори.

Навистина одлична вест, ова доаѓа по изградбата на новите живеалишта за слоновите, шимпанзата, пингвините, Дино Паркот со макети на диносауруси, Бејби Зу – наменета за мали деца со мали животни итн итн…

Честитки од Мактел за овие залагања на менаџментот на Скопје Зоо!

loading...

go88 math Link vào Go88 Cách tải tài xỉu Go88 Game tỷ lệ thắng cao go88 play

sunwin live chat bắt sunwin nhà cái sunwin ở đâu