Филипче: Како Македонци кои говорат македонски јазик не го исполнуваме клучното ветување кое го дадовме пред себе, да го заштитиме јазикот и идентитетот, којзнае дали во Бугарија ќе има „поразбрана“ власт која ќе ги прифати сите наши барања?
Филипче: Како Македонци кои говорат македонски јазик не го исполнуваме клучното ветување кое го дадовме пред себе, да го заштитиме јазикот и идентитетот, којзнае дали во Бугарија ќе има „поразбрана“ власт која ќе ги прифати сите наши барања?
Сите пратеници треба да го прифатат менувањето на Уставот, сите етнички заедници имаат право да бидат во уставот, вели Ковачевски
Сите пратеници треба да го прифатат менувањето на Уставот, сите етнички заедници имаат право да бидат во уставот, вели Ковачевски
БОРЈАН: Да се прифати е тешко, да се одбие уште потешко, слушнав многу емоции, но многу малку аргументи
БОРЈАН: Да се прифати е тешко, да се одбие уште потешко, слушнав многу емоции, но многу малку аргументи
ДРСКА ИЗМАМА: Го продавал автомобилот преку Фејсбук, па останал без 40.000 евра
ДРСКА ИЗМАМА: Го продавал автомобилот преку Фејсбук, па останал без 40.000 евра
АПАСИЕВ: ЕУ ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ДА СЕ ПРИДРУЖИМЕ НА ЕВРОАЗИСКАТА УНИЈА СО РУСИЈА И БЕЛОРУСИЈА
АПАСИЕВ: ЕУ ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ДА СЕ ПРИДРУЖИМЕ НА ЕВРОАЗИСКАТА УНИЈА СО РУСИЈА И БЕЛОРУСИЈА
Маричиќ: Ова е предлог на кој треба да му се даде шанса
Маричиќ: Ова е предлог на кој треба да му се даде шанса
Ковачевски: Продолжуваме со широката консултација за европскиот предлог
Ковачевски: Продолжуваме со широката консултација за европскиот предлог
Груби: Зарем толку ги потценувате луѓето дека така лесно преку ноќ ќе станат нешто друго?
Груби: Зарем толку ги потценувате луѓето дека така лесно преку ноќ ќе станат нешто друго?

БОМБА ОД ВЛАДАТА: ПРЕДЛОГОТ ЗА СКРАТЕНО РАБОТНО ВРЕМЕ ВО ПЕТОК НЕМА ДА ПОМИНЕ НА ВЛАДА, ТОА Е САМО ПРЕДЛОГ НА ПОЕДИНЦИ НО НЕМА ПОДРШКА ЗА ТАКВА ИДЕЈА

Мактел од извори во владата дознава дека она што денеска крена голема прашина во јавноста, предлог законот за скратено работно време на администрацијата во петок, нема да помине на седница на влада.

– Се работи за предлог идеја на поединци која нема широка поддршка во владата и затоа нема да помине на влада и нема да отиде како предлог во собранието. Јавноста да биде спокојна, владата се бори за недела неработен ден, но во работни денови сите треба да работиме во полно работно време затоа што само така ќе постигнеме повисок животен стандард. – велат нашите извори во владата.

loading...

nạp tiền go88 qua ngân hàng go88 info play giftcode go88

hướng dẫn rút tiền sunwin sunwin bị lỗi download game sunwin