Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

БОМБА: Уште еден пратеник од БЕСА станува дел од парламентарното мнозинство?

Дел од медиумите на албански јазик ја поставуваат дилемата дали освен Реџепи, и некои други пратеници од БЕСА ќе ја напуштат партијата.

Движењето БЕСА синоќа одржа состанок на Централното претседателство. Во соопштението испратено до медиумите се вели:

– Апелираме до актуелната власт СДСМ-ДУИ итно да престане со притисоците со сите можни форми што се вршат врз пратениците на Движењето БЕСА. За ова прашање ја информиравме и меѓународната заедница во оваа земја. Дејствијата за нарушување на професионалниот интегритет на пратениците и притисокот што се врши врз нив е уште еден доказ дека демократијата и слободното политичко дејствување во Северна Македонија се ставаат во опасност, се вели во соопштението на Движењето Беса.

Дел од медиумите на албански јазик ја поставуваат дилемата дали освен Реџепи, и некои други пратеници од БЕСА ќе ја напуштат партијата.

Парламентарното мнозинство има 59 пратеници во моментов. Иако се уште не го потврдил тоа, најверојатно, Кастриот Реџепи, кој не гласаше за недоверба на Владата, ќе се приклучи на парламентарното мнозинство.

Пратеничката од СДСМ, Славјанка Петровска, во одговор на новинарско прашање дали очекуваат Реџепи да влезе во мнозинството, изјави дека „ги делат заедничките вредности, па верува дека лесно ќе се најде на платформата на мнозинството во Собранието“.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

free anime Attack on Titan (Dub)

Pokémon Journeys: The Series Episode 82

watch animes BANANA FISH

Horimiya Episode 5