Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка
МНР: Според првичните информации, не е најдена никаква трага за евентуална злоупотреба на дипломатска пратка
Заев од Радовиш: Многу е важно да се обединиме сите, се бориме за вистински вредности, да продолжи економскиот раст
Заев од Радовиш: Многу е важно да се обединиме сите, се бориме за вистински вредности, да продолжи економскиот раст
(ВИДЕО) Заев од Охрид: Победуваме со обединување околу политиките што гарантираат напредок и економски раст
(ВИДЕО) Заев од Охрид: Победуваме со обединување околу политиките што гарантираат напредок и економски раст
ДУИ и ДПА постигнаа договор, во втор круг се ЗАЕДНО!
ДУИ и ДПА постигнаа договор, во втор круг се ЗАЕДНО!
ЕВЕ КОИ МУ ПОМОГНАА НА МИЦКОВСКИ: РАЗОЧАРАНИ МАТЕРИЈАЛИСТИ КОИ НЕ ДОБИЈА ФУНКЦИЈА И РЕШИЈА ДА СЕ ОДМАЗДАТ НА СДСМ И ЗАЕВ!!!
ЕВЕ КОИ МУ ПОМОГНАА НА МИЦКОВСКИ: РАЗОЧАРАНИ МАТЕРИЈАЛИСТИ КОИ НЕ ДОБИЈА ФУНКЦИЈА И РЕШИЈА ДА СЕ ОДМАЗДАТ НА СДСМ И ЗАЕВ!!!

Борче Давитковски: Блокадата на Собранието со илјадници амандмани е „злоупотреба на правото“

Професорот по административно право на Јустинијан Прима, Борче Давитковски, како заразен од ковид 19, на своја кожа ги почувствува слабостите на системот.

Во интервју за „Фокус“, тој предлага административно преструктурирање на работењето на здравствените организации, министерството, инспекторатите и Институтот за јавно здравје, бидејќи смета дека „тие се една од причините за ненавременото сузбивање на пандемијата“.

Со Давитковски разговаравме и за блокадите во Собранието, „рамковните“ вработувања, најавите за продажба на државни капацитети, за ветото на Бугарија.

Разговараше
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК

loading...

AniWatch: Space Carrier Blue Noah (Dub) anime episode 23 online free at https://aniwatch.pro watch animes

Website https://twistmoe.net: Watch Wandering Son Specials twistmoe Episode 2 twist anime

Galaxy Investigation 2100: Border Planet (https://animebee.to/m/6xwq) Episode Full

https://animeflv.uk anime streaming

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/animeflixnl/

T: https://t.me/s/animeflixnl